Dnes je piatok 19.4.2024 - 12:03:51 9 užívateľov online - neprihlásený

Otázky a podnety pre Mincovňu Kremnica

Otázky a podnety pre Mincovňu Kremnica

Milí priatelia,

s radosťou Vám oznamujeme, že v spolupráci s Mincovňou Kremnica, š.p., otvárame na našej stránke jej priame zastúpenie. Prostredníctvom tejto stránky sa môžete priamo na Mincovňu obracať so svojimi otázkami, návrhmi a žiadosťami o informácie. Rovnako môžete rovno zo stránky jednoducho vstúpiť na internetový portál Mincovne.

Editováno: 16.3.2016 11:50
0 0

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné zjistit jaký byl náklad prvorepublikové medaile Jsem ražen z českého kovu. Ať už Ag nebo 2 a 4 dukátových zlatých medailí.
Děkuji.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 681

Sevci napsal:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné zjistit jaký byl náklad prvorepublikové medaile Jsem ražen z českého kovu. Ať už Ag nebo 2 a 4 dukátových zlatých medailí.
Děkuji.

Budem uprimny, archiv mame, ale archivar sem chodi uz len sporadicky – je to napriek tomu najlepsi zdroj ako sa k info ohladom starych rezieb dostat. Kazdopadne, skusim zistit.

Editováno: 16.3.2016 12:01
0 0

Vůbec to nespěchá… budu rád za informaci.

0 0

Pekne Vítame

S neskrývaným potešením a verím, že v mene všetkých, srdečne na stránke vítam priame zastúpenie Mincovne Kremnica. Nepochybujem, že táto možnosť priamej komunikácie s Mincovňou bude pre stránku i všetkých jej členov veľkým prínosom a naopak, že členovia tejeto stránky poskytnú spätnú väzbu a mnoho informácií zo zberateľského prostredia Mincovni. Verím, že táto obojstranná komunikácia obohatí obe strany, že bude korektná a vecná a Mincovňa v budúcnosti nebude mať dôvod ľutovať svoje ústretové rozhodnutie voči zberateľskej verejnosti.

0 0

Vitam mincovnu Kremnica a tesim sa na vzajomnu spolupracu. Vazim si ze ste prijali pozvanie byt partnerom stranky a verim podobne ako korlen, ze aj uzivatelia stranky sa potesia, ze mozu komunikovat prostrednictvom tejto stanky priamo s vami a budu mat info o cinnosti mincovne z prvej ruky :-).

0 0

Jsem ražen

Doplnil by som otázku na tieto medaile .....nedá sa zistiť koľko ich bolo razených v rokoch 1973–1974?
Ja osobne mám ročník 1973 kde je dokonca anomália vo veľkosti 2 dukátu ,ktorý je rozmerovo iný ako pôvodný z roku 1928.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Doprý deň. Dovoľte mi taktiež na začiatok položiť niekoľko otázok.
Prvá sa týka nákladu jednotlivých medailí emisie “Slovenské banské mestá”. Keďze ste túto emisiu už uzavrely predpokladám, že je ich razba ukončená. Tiež predpokladám, keďže sa jedná o medaile zo zlata, že sa vedie prísna evidencia doteraz spotrebovaného materiálu a vyrazených kusov. Najmä ak tohoto roku začnete raziť a ponúkať novú emisiu 20 medailí “Historické župy na území Slovenska”.
Ďalšia – plánujete ponúknuť zberateľom i drevený box/ kazetu/ alebo niečo podobné, v ktorej by sa dalo týchto 7 medailičiek uložiť? Poprípade i ďalších 20? Zberatelia určite privítajú možnosť uložiť si týchto drobcov reprezentatívne.
Ďakujem.

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 694

Vdaka, v ramci (casovych) moznosti sa budeme snazit odpovedat co najskor.
Nezabudajte ale prosim, ze ak potrebujete rychlu odpoved, tak idelane je to riesit cez nas oficialny email sales@mint.sk (pripadne predjana:shop@min­t.sk), kde odpovadame zvycajne obratom:)
Alebo telefon: http://www.mint.sk/…_kontakt.php

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 704

trobo napsal:

Doprý deň. Dovoľte mi taktiež na začiatok položiť niekoľko otázok.
Prvá sa týka nákladu jednotlivých medailí emisie “Slovenské banské mestá”. Keďze ste túto emisiu už uzavrely predpokladám, že je ich razba ukončená. Tiež predpokladám, keďže sa jedná o medaile zo zlata, že sa vedie prísna evidencia doteraz spotrebovaného materiálu a vyrazených kusov. Najmä ak tohoto roku začnete raziť a ponúkať novú emisiu 20 medailí “Historické župy na území Slovenska”.
Ďalšia – plánujete ponúknuť zberateľom i drevený box/ kazetu/ alebo niečo podobné, v ktorej by sa dalo týchto 7 medailičiek uložiť? Poprípade i ďalších 20? Zberatelia určite privítajú možnosť uložiť si týchto drobcov reprezentatívne.
Ďakujem.

Dobry den trobo,
obe spomenute emisie nie su limitovane. Preto sa mozu dorazat aj priebezne, pokial bude zaujem zakaznikov.
Zo strany zakaznikov je velky zaujem o zlate vyrobky, zaroven dostupne a zaujimave – preto sme sa rozhodli vytvorit 0.49g medailu (cize pomerne maly rozmer), tak aby cena bola prijatelna aj pre ludi ktori nemaju stovky € na kupu vyrobku zo zlata 999/1000 zlata.
Slovenske banske mesta su (aj vzhladm na cenu) oblubene aj pre navstevnikov nasej predajne v Kremnici, kedze si ju mozu dovolit kupit hned (35€ ma vacsina ludi pri sebe). Velmi nas tento zaujem tesi.

Ano, kazeta na komplet seriu bude uz coskoro. Rovnako aj pre novu emisiu “Historicke zupy”

0 0

Ďakujem. za odpoveď.

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Pozdravujem Mincovňu Kremnica,
ja by som mal takú prosbu. Vedeli by ste mi zistiť v akom náklade bola razená bronzová medaila Tiso 1939? Prikladám fotky. Prípadne či táto medaila bola vyrazená aj v iných kovoch. Veľmi pekne ďakujem za info.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 708

MIRCO napsal:

Pozdravujem Mincovňu Kremnica,
ja by som mal takú prosbu. Vedeli by ste mi zistiť v akom náklade bola razená bronzová medaila Tiso 1939? Prikladám fotky. Prípadne či táto medaila bola vyrazená aj v iných kovoch. Veľmi pekne ďakujem za info.

Dobry den,
pokusim sa. Ale ako som spomenul uz vyssie, zistovanie archivnych informacii je trochu komplikovane. Vhodnejsie by bolo obratit sa s podobnymi otazkami priamo na Muzeum minci a medaili v Kremnici (muzeum@nbs.sk), ktore archivuje vsetky nase vyrobky a ma aj podrobnu evidenciu – samozrejme vratene odbornikov ktori sa tomu naplno venuju.

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 710

Mincovna Kremnica napsal:

MIRCO napsal:

Pozdravujem Mincovňu Kremnica,
ja by som mal takú prosbu. Vedeli by ste mi zistiť v akom náklade bola razená bronzová medaila Tiso 1939? Prikladám fotky. Prípadne či táto medaila bola vyrazená aj v iných kovoch. Veľmi pekne ďakujem za info.

Dobry den,
pokusim sa. Ale ako som spomenul uz vyssie, zistovanie archivnych informacii je trochu komplikovane. Vhodnejsie by bolo obratit sa s podobnymi otazkami priamo na Muzeum minci a medaili v Kremnici (muzeum@nbs.sk), ktore archivuje vsetky nase vyrobky a ma aj podrobnu evidenciu – samozrejme vratene odbornikov ktori sa tomu naplno venuju.

Ďakujem Vám za info. Skúsim sa informavať aj tam.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 708

Citujem odpoved ktoru sa mi podarilo zistit:
“Medaila na voľbu prezidenta SR roku 1939 s priemerom 60 mm sa razila prvýraz priamo k voľbe Išlo o 17 strieborných medailí. Roku 1940 sa razila z bronzu v troch úpravách: – len patinovaný povrch 237m ks
 – postriebrený ppatinovaný povrch 243 ks a
 – pozlátený povrch 232 kusov.
Roku 1941 sa razilo dodatočne 20 kusov železných kusov s pobronzovaným povrchom. ”

0 0

Re: Jsem ražen
Odpoveď na príspevok č. 703

Tieto veci nie su podrobne spracovane, mozno neskor sa tak stane. Informacia ktoru sa mi podarilo zistit je, citujem “Razilo sa to pôvodne i ako repliky v dukátových hodnotách i rozmeroch. Preto nejde o anomáliu.”
To je zatial vsetko, hadam Vam to trochu pomohlo :)

0 0

I keď som sa sám nepýtal, ďakujem Mincovni Kremnica za veľmi cenné informácie a pružnú komunikáciu prostredníctvom tejto stránky. Verím, že takouto spoluprácou sa bude dariť odkrývať stále viac bielych miest na numizmatickej mape.

0 0

Re: Re: Jsem ražen
Odpoveď na príspevok č. 827

Mincovna Kremnica napsal:

Tieto veci nie su podrobne spracovane, mozno neskor sa tak stane. Informacia ktoru sa mi podarilo zistit je, citujem “Razilo sa to pôvodne i ako repliky v dukátových hodnotách i rozmeroch. Preto nejde o anomáliu.”
To je zatial vsetko, hadam Vam to trochu pomohlo :)

Super, veľmi pekne Vám ďakujem za informácie. Keď sa to tak vezme tak týchto medailí je relatívne fakt málo :-)

0 0

Dobrý deň,
pokiaľ dobre čítam v emisnom pláne, tak plánujete tohoto roku vydať kalendár na rok 2017 okrem verzií patinovaný bronz a postriebrený bronz i striebornú verziu.
Viete už v súčastnosti zverejniť technické parametre tejto Ag verzie a jej predpokladanú cenu?

Ďakujem.

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Dobrý deň,
ja by sa chcel opýtať či je malá a milá sada siedmych Au medailí Slovenské banské mestá nejako limitovaná, prípadne o akom náklade sa uvažuje, pretože nikde som na túto informáciu nenarazil. A druhá otázka, vraj Mincovňa plánuje na túto sadu dodať aj spoločnú etui. Je to naozaj vydarená, cenovo dostupná a výtvarne dobre zvládnutá razba. Sám by som si iste kúpil aj viac sád, povedzme aj ako výnimočný dar do budúcnosti, ale takto som si objednal len niekoľko kusov kremnickej medailičky, z emocionálnych dôvodov.
Za odpoveď vopred ďakujem.

0 0

http://www.cs-mince.eu/…ead/show/143?… :)

0 0

Rudi ďakujem za upozornenie a informáciu. Mincovni sa odpravedlňujem za nepozornosť. Musím ale vyjadriť ľútosť nad nelimitovaním tejto milej série, ktorá by inak pravdepodobne bola zberateľsky omnoho zaujímavejšou.

0 0

Dobry den, chcel by som sa spytat ci neuvazujete nad dorazbou niektorych Ceskoslovenskych medaili, ako sa dorazalo v rokoch 73/74. Napriklad : Jsem razen…

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1201

Dobry den,

kalendare vydavame uz dlhe roky, parametre sa v podstate nemenia: rozmer 63 × 82 mm. Cena je takisto stabilna od 15€ pri BP (bronz patina) do 19€ SP (striebro patina). Presnu cenu budeme vediet ako vzdy az ked sa kalendar vyrobi a budu zname realne nakaldy, ale nie je dovod aby bola vyrazne ina. Vplyv na nu moze mat najskor to ci sa kalendarov vyropbi viac/menej v porovnani s minulostou.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1281

Juraj napsal:

Dobry den, chcel by som sa spytat ci neuvazujete nad dorazbou niektorych Ceskoslovenskych medaili, ako sa dorazalo v rokoch 73/74. Napriklad : Jsem razen…

Nezachytitl som informaciu ze by sa take nieco u nas planovalo.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1228

Korlen napsal:

Rudi ďakujem za upozornenie a informáciu. Mincovni sa odpravedlňujem za nepozornosť. Musím ale vyjadriť ľútosť nad nelimitovaním tejto milej série, ktorá by inak pravdepodobne bola zberateľsky omnoho zaujímavejšou.

Ako som uz spomenul, tu islo skor o to ponuknut cenovo dostupny vyrobok z rydzeho zlata, ktory si moze clovek kupit hned. Rocne prejdu nasou predajnou tisice ludi, vela z nich by si rado na pamiatku kupilo aj nieco hodnotone, nie kazdemu staci maly mosadzny dukat :)
Kazdopadne, popularitu si tieto mini medaily ziskali velku, a pre ludi ktori maju komplet celu seriu uz mame pripravene aj pekne drevene krabice kde sa budu dat ulozit. Coskoro sa budu dat kupit aj cez e-shop (zatial v obmedzenom mnozstve).

0 0

Ďakujem za informácie ohľadom kalendárov.
Hneď mám i ďalšiu otázku ohľadom júnovej položky z Vášho emisného plánu.

Na mesiac jún plánujete vydať :
Repliky vzácnych mincí cisára Františka Jozefa, pri príležitosti 100. výročia jeho úmrtia. V tejto emisii budú vyrazené: poltoliar z roku 1853, dukát z roku 1881 a 20 koruna z roku 1918.
Je to jednorazová akcia alebo alebo budú tieto repliky súčasťou väčšieho celku? Neakej väčšej a dlhodobejšej série?

Ďakujem.

Editováno: 11.4.2016 10:52

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Opäť mám dilemu :-) A teraz je to s 2 dukátmi Márie Terézie K.B. ročníky 1763, 64, 65, 66
Máte niekde v archíve v akých počtoch boli tieto mince vyrazené?
Ďakujem pekne za odpoveď.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1334

MIRCO napsal:

Opäť mám dilemu :-) A teraz je to s 2 dukátmi Márie Terézie K.B. ročníky 1763, 64, 65, 66
Máte niekde v archíve v akých počtoch boli tieto mince vyrazené?
Ďakujem pekne za odpoveď.

Podľa Ing.J.Horáka v “Kremnické dukáty” z roku 1968, sa dvojnásobné dukáty razili nepretržite v rokoch 1764–1772 na základe Dekrétu dvorskej komory z 30.augusta1973. Najviac sa ich vyrazilo v roku 1772 a to 271 811 kusov.

Inú informáciu ohľadom týchto dvojdukátov a ich počtov vyrazených v jednotlivých rokoch Ing.Horák neuvádza. Určite to bude niekde v archíve mincovne, nakoľko Ing.J.Horák čerpal informácie najmä z podnikového archívu.

Editováno: 11.4.2016 21:09

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Dotaz na dobu ražby pamětních mincí

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat s jakým časovým předstihem musí být vyraženy pamětní mince (10,20 a 100 Euro) před samotným dnem emise?
Aby se stihly všechny zkontrolovat a přichystat.
A jak dlouho samotná ražba takového množství trvá (např. u 20 Euro Banská Bystrica kde byl náklad 2900 ks BK a 5400 ks Proof)?

Děkuji za odpověďi.

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama