Dnes je piatok 26.4.2024 - 5:57:52 12 užívateľov online - neprihlásený

Repliky - oficiálne (kremnické) a tie iné

Mením foto . Len tá hrana je problém lebo sa to leskne ako psie gule.

Zajtra keď ešte naviac zistím ako sa dá vybrať z bubliny tak dám lepšie

Editováno: 5.10.2016 09:11

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Ten biely flak môže vyvolávať dojem že ide o falzum , no môžem Vás ubezpečiť že to bol iba prášok bielej farby ktorý som teraz z bubliny sfúkol .

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

a ja som myslel, že akné :-)

0 0

No ja som sa vôbec zľakol, čo experimentuje po večeroch s nejakým bielym práškom… :-)

0 0

Čo som pán P. and company?

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Konečne trojička na svete kompletná .

Za 1 200 Eur priateľ písal že predá -----ak má niekto záujem sprostredkujem obchod.

Editováno: 6.10.2016 20:15

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 5335

Pekný pohľad. Dôležité asi je, že všetky kusy sú už, ako píšeš konečne, vyrazené. Teraz už začnú žiť vlastným životom.
Započul som info, že na dvojičku dukát 1881 a 1/2 toliar 1853 sa vyrábajú spoločné etue, čo môže byť reálne, pretože aj keď ide o jednu edíciu k storočnici úmrtia panovníka, predsa len 20 koruna 1918 je iný panovník. Domnievam sa, že sa k tejto edícii pridala vzhľadom na svoju vzácnosť… No ale aj ako trojička to vyzerá skutočne dobre.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 5335

sparky napsal:

Konečne trojička na svete kompletná .

pekný obrus

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5338

halabala :-)

„Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném.“

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5338

halabala napsal:

sparky napsal:

Konečne trojička na svete kompletná .

pekný obrus

17 . storočie , začiatok .Obdobie Leopolda I – Horné Uhry , okolie Mošoviec . Je za 3500 Eur ak by si ho chcel .

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re: Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5340

tak to nič, to je pre mňa drahý špás a myslel som, že z okolia Horehronia...­...škoda :-)........ale tie mincičky , to je iná káva, je to pekné.

0 0

No tak s replikami k stému výročiu úmrtia FJ I. sa kruh, zdá sa, uzavrel a nastúpi trh…
http://www.mince-numismatika.cz/index.php?…

0 0

20 koruna tam ma veselu cenu uz :-)

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 5353

Veselá cena a “0” ks skladem.
Skladem pouze 1 ks u půl tolaru a dukátů.
20 koruny nejsou a dle me ani moc nebudou…

„Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném.“

0 0

Prevazna cast skonci v Madarsku tam je o ne docela velky zaujem. Aj dukat sa im paci ale davaju len 300 e za neho zatedy. 1/2 toliar sa uvidi ale na % zhodnotenia by nemusel byt zly. 20 koruna sa velmi rychlo uprace

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 5365

V prospech 20 korony hrá, popri vzácnosti originálu, aj fakt, že jej je o 50 ks menej ako ostatných dvoch razieb z emisie. Každý bude logicky chcieť mať všetky tri kúsky a tak už tam vzniká tlak. No a keď sa k tomu priadali maďari (tiež mám tie info), pretože je trochu rozdiel cca 4500 eur za ich razbu z roku 2010 a cca 900 za našu, je vymaľované…

0 0

Kamarat ju dal na svoj eshop ehobby.sk za 699 e a predala sa v ten isty den.

0 0

Ešte by som možno doplnil, či sa nám to páči alebo nie, jazýčkom na váhach je obvykle český trh. Ak má byť ktorá koľvek razba úspešná, veľmi úspešná, či megaúspešná, musí úmerne osloviť českých zberateľov a obchodníkov. Príkladov je viac. A konkrétne Karolova 20 koruna je v Česku žiadaná.

0 0

Uprimne si priznajme zberatelatvo v Cechach je na vyssej urovni ako u nas.

0 0

Veď to nie je hanba, je to podmienené nepochybne aj historicky, tisícročnou existenciou štátnosti a tradíciou. Slováci mali tých tisíc rokov skôr iné starosti…

0 0

21 hodín do konca aukcie a už to začína byť zaujímavé…
http://aukro.cz/…3554675.html

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 5426

Korlen napsal:

21 hodín do konca aukcie a už to začína byť zaujímavé…
http://aukro.cz/…3554675.html

Počítám, že zase půjde přes 20tis.
Možná k 25tis. uvidíme…

„Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném.“

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5427

Ten odhad ani nemusí byť tak zlý… :-) Uvidíme.
http://aukro.cz/…4545359.html

0 0

Dnes som dostal foto (nižšie). Malo by sa jednať o budapeštiansku razbu banskoštivnického zlatníku v Ag a Cu, za pomoci pôvodného náradia. Začiatkom budúceho týždňa by som mal mať možnosť urobiť dôkladnejšie foto. Táto razba bola aj v zlate, ale tam už emisná cena bola 2900 eur, ak mám dobré info.
Banskoštivnický zlatník razila ako repliku aj Zlatá Huta Trenčín a tiež v troch kovoch (ako pôvodný), teda zlato (20 ks), Ag a Cu po 100 ks.

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5427

Numik napsal:

Korlen napsal:

21 hodín do konca aukcie a už to začína byť zaujímavé…
http://aukro.cz/…3554675.html

Počítám, že zase půjde přes 20tis.
Možná k 25tis. uvidíme…

20 už preskočila, dobrý odhad.

0 0

Re: Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 5450

Sokol napsal:

Numik napsal:

Korlen napsal:

21 hodín do konca aukcie a už to začína byť zaujímavé…
http://aukro.cz/…3554675.html

Počítám, že zase půjde přes 20tis.
Možná k 25tis. uvidíme…

20 už preskočila, dobrý odhad.

150 kusov robí svoje. A z tých 150 kúskov skončilo min 100 na dlho v trezoroch. Zopár kúskov už opustilo krajinku. Za pol rok ich nebude vôbec na trhu. Slušná investičná minca.

Editováno: 8.10.2016 21:08
0 0

Zopár kúskov čo už opustilo krajinku bude, podľa info od južných susedov, viac ako zopár…
A aj dukát 1881, inak naozaj krásavec, nebude podľa mňa dlho zaostávať, aj keď je ho o 50 kusov viac, originál nie je zďaleka tak vzácny a korunovú menu zbiera zaiste o dosť viac zberateľov ako dukáty.

0 0

Replika Karolovej 20 koruny 1918 z Kremnice práve na Aukre skončila 21100 Kč, teda cca 780 eur + poštovné.
Replika dukátu 1881 – 7000 Kč, teda cca 259 eur.

Editováno: 9.10.2016 11:25
0 0

Ďalšia várka replík kremnických grošov sa už dá rezervovať, aj keď v tomto prípade sú to 3 grajciare. Súbor replík mincí “Kremnické groše 1329 – 1705”, ktoré boli razené uhorskými panovníkmi v kremnickej mincovni. Po roku 1705 groš bol nahradený nominálom 3 grajciar, ktorý bol razený až do roku 1847 v rovnakých parametroch ako groš. V tejto emisii v roku 2016 budú vydané: groš Leopolda I.,3 grajciar Leopolda I.,3 grajciar Jozefa I., 3 grajciar Karola VI., 3 grajciar Márie Terézie a 3 grajciar Františka I. – Ag 999/1000, lesklé, 2.5g, o25 mm, Limitovaná a číslovaná emisia 300 ks.

Editováno: 11.10.2016 07:35
0 0

Zlatník bansko - štiavnický

Na dokončenie stavby dedičnej štóly cisára Jozefa II. – budapeštianska novorazba.

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama