Predaj podľa vlastného uváženia s otvorenými ponukami

Zberatelsky unikat-predam

Najvyššia ponuka 2 €
Forma predaja: Predaj podľa vlastného uváženia s otvorenými ponukami
Ponúka 2 osob , najvyššia ponuka Anonym
592 zobrazení

V numizmatike sa bežne stretávame s veľmi zaujímavými až vzácnymi emisiami. Väčšinou za nimi stoja limitované edície, významný autor a príležitosť, ku ktorej sú emitované. Potom sa ale môžeme stretnúť s kuriozitami, ktoré sa stávajú výnimočne a zberateľmi sú vyhľadávané vďaka chybám a odchýlkam, ktoré sa na nich počas výroby vyskytli. Takému javu sa hovorí chyborazba.

To, že každá chyborazba je pre zberateľov zaujímavá je jasné. Väčšinou sa chyborazby do obehu nedostanú. Napriek tomu je niekoľko euromincí, ktoré boli dané do obehu aj napriek tomu, že sú chybne vyrazené.

K týmto minciam sa mohli alebo ešte môžu dostať tisíce bežných používateľov euromincí bez toho, aby tušili, akú cenu majú.

Zvyčajne sa jedná o mince vydávané v obmedzenom počte na rôzne výročia. Alebo sa pri razení vyskytla nejaká chyba. Každým rokom sa hodnota týchto mincí zvyšuje a zberatelia z celého sveta na také mince číhajú. Možno máte v peňaženke aj vy dvojeurovú mincu, ktorá má mnohonásobne vyššiu hodnotu, než je jej nominálna hodnota.

Porovnajte si svoje mince s nasledujúcimi – možno budete mať šťastie a natrafíte na jednu z nich.

Nemecká dvojeurová minca rok 2008

Tieto mince z roku 2008 sú chybné: 15 krajín Európskej únie je na nej zobrazených bez hraníc. V obehu je ich len 30000. Medzi zberateľmi je o ne veľký záujem.Tuto mincu mam na predaj

Užívateľ
Cena
Dátum
Anonym
2 €
13. 3. 2019 06:01:49
1 €
11. 3. 2019 11:40:06

2 komentárů

11.3.2019 06:41 118apo118

Toto nie je žiadny unikát

13.3.2019 17:35 Kaffe

…a svist ju potom balil do folie :-)

Typ tovaru
Numizmatika
Materiál
Striebro
Obdobie
Euro mimo SR
Typ
Predaj podľa vlastného uváženia s otvorenými ponukami

Ďalšie predmety užívateľa