Dnes je piatok 19.4.2024 - 5:21:19 7 užívateľov online - neprihlásený

Neznáma medaila/plaketa - určenie. (všetko tu:)

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12152

Karel Otahal. Namet z r.1936 (Vitaz) upraveny a upravovany dodnes. Cize postava Vitaz je namet z r. 1936 a zvysok je vzdy upravovany k dobe a roznym udalostiam.

0 0

prave ten ujo ma dohnal k tomu ze je to Otahal…len som nevedel ci okolie sa menilo

dakujem 1numizmatik

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Pamätná minca SR

Prajem pekný deň,

hľadala som na internete informácie o tejto krásnej pamätnej minci, ale neúspešne. Vedel by mi niekto povedať niečo o nej alebo akú by mohla mať približnú hodnotu ? Jej rozmery sú 2×3 cm, vyobrazení na nej Hurban, Štúr, Hodža a pod nimi nápis 150 rokov slovenčiny, pod tým je slovenský znak, hodnota 200 Sk Slovenská republika a v spodnej časti nápis Pamätné mince Slovenskej republiky. Hore v ľavom rožteku je napísané RONAI a v pravom rok 1998. Na zadnej strane nie je vyobrazené nič. Minca bola v bielej plastovej krabičke. Ďakujem vopred za každú informáciu :) Prikladám fotografie:

0 0

Re: Pamätná minca SR
Odpoveď na príspevok č. 12439

Túto plaketu v tvare známky konkrétne nepoznám , len mi na nej chýba údaj ( punc – značenie rýdzosti a druhu kovu ) .
Takže to kľudne môže byť aj obecný kov , pozlátený . Mincovňa Kremnica by to mohla značiť na všetky svoje výrobky , tak ako to robievali niekedy dávno… Aby neuvádzali zberateľov do omylu a pochybností.

0 0

Re: Re: Pamätná minca SR
Odpoveď na príspevok č. 12440

V princípe – asi nebudem ďaleko od pravdy – ak je to :
obecný kov – pozlátený …cena cca. 10€
striebro – pozlátené … cena niekde okolo 20–30€
zlato …cena kovu + max. 20 %

…ak sa mýlim , opravte ma niekto

0 0

Au je 585 a Ag 925. Au je 10 gramová a Ag 7,5 gramová plaketa … po 200 kusov z každého kovu.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

ďakujem veľmi pekne za tieto informácie :)

0 0

Svätojurajská medaila zas trochu inak

Dnes sa mi dostala do ruky, takpovediac v rámci dobrého skutku, do ruky medailička s ktorou si neviem dať tak celkom rady. Je to medailička so svätojurajským motívom, ktorý ale existuje v asi nespočetných podobách, ako píšem i tu
https://www.cs-mince.eu/…read/show/34?…
Konkrétna medailička je, podľa môjho názoru, pozlátené striebro. Domnievam sa nemeckej proveniencie z XIX storočia. Ale presnejšie neviem punc ani označenie výrobcu určiť. Medaila má 28 mm a 4,47 g. Zo dva krát som myslím túto verziu postrehol na niektorých aukciách. Viete niekto viac?

0 0

Re: Svätojurajská medaila zas trochu inak
Odpoveď na príspevok č. 12550

Značka SF vyrazená by mala znamenať : Gunzburg Mint, SF (Mint master Tobias Schobl & Ward J. Faby)

Editováno: 19.10.2018 09:10
3 0

No 1numizmatik opäť nesklamal, bravó, ja som výrobcu nedohľadal a viem že aj aukčné spoločnosti mali s identifikáciou nejasno.

0 0

Help!!!
O aku skolu ide a cca rok kedy to mohlo uzriet svetlo sveta?

Editováno: 14.11.2018 04:50

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12627

Už som síce odpovedal na túto otázku inde, ale pre informáciu pre ostatných kopírujem text :
Bude to škola SNB ( Sboru Národnej Bezpečnosti ) v Kremnici – niečo na úrovni strednej školy …fungovala určite niekde okolo rokov 1946 – 1950, možno aj neskôr…
Samotný spolok Sokol bol rozpustený v roku 1956 na príkaz ÚV KSČ.
Čiže na pár rokov sa táto konkrétna plaketa dá dátovať dobre.

No a inak ide o autora Karel Otáhal – Víťaz … námet z rokou 1936 , upravovaný a používaný dodnes. Podobná plaketa v bronze je mne známa a je z roku 1947. Myslím tým že pozadie je to isté.
Výrobca Mincovňa Kremnica.

3 0

Nemyslím si, že je to Sbor národnej bezpečnosti. Celá plaketa je v slovenskom jazyku a skratka bola ZNB

Najpodivuhodnejšie na budúcnosti je predstava, že našu dobu budú nazývať staré zlaté časy

0 0

Aj na sberateli…
http://www.sberatel.com/…post_-507901#…

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12638

Mna neprekvapuje pouzitie slova Sbor namiesto Zbor. Napr. za prvej CSR a neskor sa bezne pouzivali ceske slova namiesto slovenskych..tzv. cechizmus…vo vetach, nazvoch, pri roznych napisoch…

0 0

poprosim o identifikaciu autora, rok vydania…aj ine info vitane

dakujem

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Pozriem sa na autora neskôr. To čo je na fotke ako detail je iba znak Sokola ( nie je to autor )

0 0

Ano,to som uz zistil…nahodne pri zadavani slov z medaile do guglu…tam na mna vybafol tento obrazok

Editováno: 16.1.2019 13:23

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12812

Datovanie vzniku plakety môže byť od roku 1921–1938, kedy existoval 11. delostrelecký pluk, hľadal som v zoznamoch u možných výrobcov, ale žiadna stopa…
…ako zaujimavosť fotka tejto vlajky z plakety ( zdroj: starytyn.cz ) z roku 1929

2 0

Námet - B.Bystrica na medailách

Predovšetkým musím dať do poriadku určenie jednej medaily. Ide o medailu, kde je na averze mestský hrad B.Bystrica, reverz Lyžiarsky sbor, alebo športový klub, alebo aj niečo iné…
Tento námet B.Bystrice vznikol v roku 1935 a používal sa na medailách z pravidla priemeru 60mm ale aj na odznakoch cca. do roku 1970…
Autorom námetu je Anton Hám.
Toto je informácia z Mincovne Kremnica.
Predtým som chybne uvádzal ako autora A.Petra z dôvodu, že takto bola chybne identifikovaná medaila už skôr v zdroji, z ktorého som čerpal. ( Niekedy je ťažké určiť autora pri absencii záznamov a informácii… )
Za chybu sa ospravedlňujem

1 0

Stefanik

Dobrý večer, vie niekto niečo o tejto plakete? Kto je jej autorom, prípadne kedy a k akej príležitosti bola vydaná? Rozmery sú 100 × 72 mm. Ďakujem za pomoc

Editováno: 25.12.2019 23:38
0 0

Re: Stefanik
Odpoveď na príspevok č. 13307

Pozdravujem,
ide o plaketu autora Emanuel Kodet- český významný sochár a grafik ( 1880–1954 ).
V tejto sérii vytvoril viac plakiet, napr. plaketu Karel Kramář.
Dôvod myslím že bol jednoduchý: to čo bolo trhom žiadané, sa vyrábalo. Táto plaketa bola žiadaná myslím ako posmrtná upomienka na významnú osobu.
Kedy? Viem to určiť približne podľa znakov na plaketách ( od r. 1919– do nejakého roku 1937± ) ale skôr by som sa priklonil niekde k začiatku tohto obdobia.

2 0

Plaketa

Dobrý deň vie niekto poradiť čo je to za plaketu? K akej príležitosti bola udeľovana? Dakujem

0 0

pomoc pri identifikácii tejto medaily

Dobrý deň,
prosím o pomoc pri identifikácii tejto medaily podľa priložených fotiek.
Priemer je 34mm.
Ďakujem

0 0

Veď je to tam napísané, medaila z I. Juniorských plaveckých pretekov v Gablenz (Jablonec) 1921.

1 0

Neznáma medaila

Dostali sa mi do rúk 2 neznáme medaile, tá v pravo vyzerá ako nejaký lacný odrazok čohosi, z neznámeho kovu. To v ľavo vyzerá na striebro, ale googel mi to nenašiel. K pristátiu na mesiaci mi našlo všetko možné ale túto nie. Viete niekto poradiť čo to je a či to má cenu?

0 0

To druhé je replika FUGIO centu z USA (mierne upravená), pre šťastie, na cca 12 hodine je vyrazene COPY.
Niečo velmi podobne je tu:
https://www.ebay.com/…303786408395?…

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 13941

Dakujem. Včera som guuglil ako najaty ale to druhe neviem nájsť ani podľa autora, ani podľa nejakých kľúčových slov. K pristátiu na mesiaci je toho plno ale nič sa nepodobá na túto.

0 0

Medaila SOV

Dobry den, viete mi poradit kolko kusov bolo vyrobenych tychto medaili alebo nejake info o nich. Dakujem za odpovede

Editováno: 8.11.2022 14:17
0 0

Bližší určený

Dobrý den,

z konaktního formuláře na webu byla právě odeslalána zpráva:

Ahoj vsichni , obracim se na vas s zadosti o pomoc urceni teto medaile s motivem KREMNICE a oceneni pokud ma nejakou cenu jen nemuzu najit zedne info a nikde jsem ji taky nenasel a nevim zda je ze stribra nebo neni..... Udajne by mela byt ale neni puncovana. Z jedne strany je motiv mesta a vlevo je jmeno BODI a druha je cista plocha.

Kremnice Medaile
40 mm – 31.2 gr

Dekuji za jakoukoliv poznamku k teto medaili.
Tomas

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama