Ocenenie

Chyborazná minca

Ocenenie
1395 zobrazení

Poprosím oceniť chyborazný 5 eurocent Rakúsko 2002. Na zadnej strane veľa chyborazieb.

24 komentárů

9.6.2023 18:27 sparky

Kde ? Popíšte .

11.6.2023 09:14 Miner

Posielam foto s naznačenými chybami.Ospra­vedlnujem sa za malu kvalitu foto.

19.6.2023 18:59 sparky

“Prebytok” kovu . Predpoklad je , že takýchto mincí môže byť viac, no ja by som to nepovažoval za vyslovene chyborazbu .

20.6.2023 12:19 Miner

Ked si date do Googlu 5 cent 2002 Rakúsko unikátna chyborazba,tak podobna minca,ale v horsom stave sa predala za 200 000 tisic korun českých.Takze znicena matrica a nie prebytok kovu.Aspon ja si myslim. Keby bola jediná tak by som súhlasil možno.Ale nerozumiem vyrazu prebytok kovu. Nevyznám sa ale tak potom čo je chyborazba?

20.6.2023 20:11 sparky

Už ste niekedy počul o matrici a z akého kovu sa táto vyrába?
Viete aká je frekvencia razby stroja raziaceho euromince / v tomto prípade 5 centu?/
Takýchto 5 centov môže byť xy, pretože kontrola nekontroluje každý 5 cent , ale len v určitých sekvenciách / rolkách/ , napríklad . Pokiaľ sa príde na tento defekt, podobný ako vlajke na veži pri slovenskej eurominci tak to chvíľu trvá.
Trvám na mojom vyjadrení k tejto chyborazbe.
Ale nie každý nalepenec , ako som už spomínal vlajku na vežičke, za ktorý ľudia platili prehnané čiastky a Vaše dobrozdanie na Aukro ma zasa priviedlo do úžasu .
Už som si zvykol na to čo sa tam deje – fiktívne nákupy, prihadzovanie kamošov aby sa urobila cena a pod.
V tomto prípade je to pre mňa irelevantné a cena je nezmysel.
Skúste ak ste vlastník tejto mince dať aukciu na aukro a uvidíte výsledok .
Ďalšia vec , ktorú tvrdím je , pokiaľ sa ma niekto spýta na hodnotu / ocenenie/ mince, tak jej cenu určí jedine trh a nie katalóg, či predaje na aukciách.Tie môžu byť vodítkom ale trh v určitom čase je rozhodujúci . A aj to sú tu dve ceny .....podľa toho či predávate alebo kupujete.
To asi nemusím vysvetľovať prečo .

20.6.2023 20:29 sparky

Naviac keď sa povenujete štúdiu aukcie, profilu predávajúceho, -ej tak zistíte že nemala na Aukre podľa záznamov v jej profile žiadne predaje . Len nákupy. A oblasť nákupov začína antikou a pokračuje smerom cez habsburské dŕžavy .
Dôvodne si myslím že ide o fingovaný predaj , kde sa " hrala" cena , pretože po skončení aukcie sa vymyslel dôvod, pre ktorý sa obchod nedokončil. Kupujúci/ kamarát/ poslal na aukro mail, že mincu nekúpil a súhlasí s tým aby predávajúci neplatil províziu z obchodu , ktorý sa neuskutočnil .
Preto nie je ani záznam o predaji .

21.6.2023 13:06 Miner

Aj ja si myslim to iste o tej aukcnej spolocnosti. Ja som len poukazal na to,ze je aj druhy 5 cent…Ale nerozumiem.Mam chyborazbu alebo ako sa vola takato chyba.A je vzacna ked su take mince dve?Aspon o dalsej som nepocul.Za odpovede dakujem.

21.6.2023 18:17 Miner

Chcel som skôr vedieť čo mám s tou mincou robiť už ju vlastnim 2a pol roka a odbornika na chyborazby neviem najst ani u nas ani v Cechach.Aby mi poradil napriklad ako ju dostat do katalogu chyborazieb.Alebo neskor na aukciu. Chcel som normalne zaplatit za ocenenie a dalsie kroky.U nas vraj na zbieranie chyborazieb nie je ani ziadny zberatelsky klub,lebo je to drahy konicek a ze skôr Rakusko,alebo Nemecko.Ak mi moze niekto teda poradit nuekoho kto by mi certifikovane mohol ocenit tuto mincu.Dakujem za kazdu odpoved.

22.6.2023 21:23 Miner

A nechcel som hned reagovat,nech sa vychladim a naozaj dakujem za reakciu,ale vysvetlovat mi ze ci viem ako rychlo razy matrica a že to nekontrolujú každú chvíľu Ja viem preto ich je len zopár a sú také vzácne.Ja nepotrebujem pocut ako nic nemam,ale pomoct podla mna zo zaujmavov chyborazbov. A viem aj,ze nie katalógy ale trh určuje cenu ak je tivaru málo alebi je jedinecny,trh ma zaujem.Takze este raz dakujem za rady ako sa to neda,ale ak by mi niekto vedel poradit kde sa mam obratit.

23.6.2023 12:05 sparky

Vidím že moje postrehy Vám nie sú nápomocné .
Takýchto nalepencov je na svete veľa , podľa mňa to nie sú chyborazby a to že si z toho niekto urobil prdel na Aukre ako som už písal …za to nemôžem .
Literatúra na toto neexistuje , možno pri katalógoch euromincí sú spomenuté " varianty" , ako napríklad stará mapa Európy a pod.
Máte tu aukčné domy , na Slovensku aj v Česku, predajcov numizmatiky …nafoťte mincu a pošlite im čo Vám napíšu .
Potom budem zvedavý na výsledok …ak prejavujete s mojimi komentármi nespokojnosť ktorá Vám zvyšuje teplotu .
Ale to možno bude aj tým počasím .
A kľudne si môžete myslieť že nerozumiem numizmatike, ani tomu čo píšem .
Koľko ľudí z tohto webu Vám napísalo názor ?
Prečo asi tak veľa ?

Typ tovaru
Numizmatika
Materiál
Neviem určiť
Obdobie
Euro mimo SR
Typ
Ocenenie

Ďalšie predmety užívateľa