Dnes je nedeľa 24.9.2023 - 6:10:38 8 užívateľov online - neprihlásený

Certifikácia mincí NGC

Napadlo ma založiť tento blog z dôvodu, že na Aukre som videl predávať „zaujímavú“ mincu v certifikovanom NGC obale. Jedná sa o svätováclavský 1 dukát ročník 1937, link pripájam nižšie. Nemôže to byť predsa originál, ktorý sa v aukciách predáva cez 40000€ aj keď je v NGC obale pardon vo falošnom NCG obale, písmeno G a C sú prehodené, ale obal je veľmi podobný s originálom. Opis mince je nezrozumiteľný a zavádzajúci. Predávajúceho otec bol veľký zberateľ, avšak predávajúci-dedič už nevie či je minca originálna alebo kópia.
Toto je link predaja:
http://aukro.cz/…0446419.html

Je veľmi jednoduché zistiť ako to vlastne s tým dukátom je a toto je jednoduchá pomôcka hlavne pre všetkých začínajúcich zberateľov, ktorých bude zvádzať vidina dobrej kúpy mince v certifikovanom NGC obale. Pokiaľ na uvedenej stránke zadáte číselný kód mince, z databázy sa načítajú dve kvalitné fotografie obalu s mincou, pre ktorú bola kapsla s číselným kódom vydaná a takto si môžete jednoducho overiť pravosť certifikátu a vzhľad mince, ktorá bola v čase certifikácie do kapsle uzavretá. Tak som to urobil aj s dukátom predajcu a vášnivý otec-zberateľ mal v zbierke ako bolo pre mňa od začiatku jasné fake. No coin was found matching that certification number, v preklade znamená, že nebola nájdená žiadna minca s týmto číslom osvedčenia. Nevedomosť alebo pokus o oklamanie kupujúceho? Každý nech si urobí úsudok sám. A tých „zaujímavých“ mincí má v ponuke viac.

Tieto obaly je v dnešnej dobe jednoduché zaobstarať si z Číny a iných štátov z Ázie a neznalých ľahko oklamať. Pre všetkých, ktorí si chcú na internete kúpiť zaujímavú a hlavne lacnú mincu, tu je odkaz na stránku kde sa dá pravosť mince v NGC v certifikovanom obale za pár sekúnd overiť:

https://www.ngccoin.com/

Ak si dal niekto certifikovať mincu u tejto spoločnosti budem rád, keď pripojí svoje skúsenosti, ako to prebieha, aké sú ceny a podobne.

Komentáře

Ten “dukát” z linku je fake na prvý pohľad aj menej skúseného zberateľa. Ale ďakujem za skvelú tému blogu, pokladám ju za naozaj užitočnú. Hovorí sa, že v dnešnej dobe je všetko podvod, len mlieko je voda. No každopádne sa zdá, že aj v numizmatike triky “podnikavcov” nemajú konca kraja. Asi jediná obrana sú vedomosti, štúdium, skúsenosti a veľká ostražitosť.

1 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 8104

Korlen napsal:

Ten “dukát” z linku je fake na prvý pohľad aj menej skúseného zberateľa. Ale ďakujem za skvelú tému blogu, pokladám ju za naozaj užitočnú. Hovorí sa, že v dnešnej dobe je všetko podvod, len mlieko je voda. No každopádne sa zdá, že aj v numizmatike triky “podnikavcov” nemajú konca kraja. Asi jediná obrana sú vedomosti, štúdium, skúsenosti a veľká ostražitosť.

Ja som to myslel tak, že mincu kupuje začínajúci zberateľ a zbadá certifikát, ktorý niekde predtým videl a prvé čo ho napadne je “výhodná” kúpa. Certifikovaná nemusí byť taká drahá minca ako spomínaný SVD 1937, ktorého cena je astronomická – uznávam ten príklad nebol najlepší, pretože je jasné, že takáto minca sa predáva na iných fórach. Ale povedzme bude tam minca s cenou 100 – 200€ a tu je to už diskutabilnejšie a uveriteľnejšie. Toto som v skutočnosti mal na mysli ako pomôcku pre neznalých, aby si mohli pravost mince rýchlo overiť.

2 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 8105

Áno, rozumiem a súhlasím. Práve na začínajúcich zberateľov a laikov je tento klepec nachystaný.

0 0

Či už je zberateľ začiatočník alebo už skúsený treba byť vždy obozretný. Min rok som navštívil 2 burzy v Maďarsku. Môj záujem sa sústredil na toliare a dukáty stredovek až po Leopolda I. Tretina ponúkaných toliarov boli falzá a min polovica ponúkaných dukátov. Nie vždy je výhodna kúpa skutočne výhodná. Dám jednu maličkú radu všetkým : ak máte čo i najmenšiu pochybnosť o pravosti mince – nekúpte ju. Nič vám neutečie.

0 0

Tak tady se jedná pouze o vychytralost prodejce. Prodává pravděpodobně Polák (popis z google překladače), ten “dukát” 1937 je stejný jako nabízejí jiní prodejci v konvolutu s 1938 a 1939 – nesnaží se z nich dělat originály a cenu za 3 kusy mají myslím okolo 450,– (prodávají jako kopie). Tak ten fake certifikát způsobil že 2 dny před koncem je tam cena přes 1.000,– Kč a pro prodejce to účel splnilo.

Kéž by si přihazující přečetli tento blog. No ale za blbost se platí jak říká jedno známé přísloví.

0 0

Na nemenovanej stránke sa tieto “originály” predávajú za menej ako 2 Eurá. Teda zisk predajcu je viac ako pekný a hlúposť ľudí nekonečná.

Editováno: 19.1.2017 11:46
0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 673 )

Partneri

Reklama