Dnes je piatok 21.2.2020 - 5:47:13 10 užívateľov online - neprihlásený

Súčasná medailérska tvorba

Pozdravujem všetkých zberateľov.
Zakladám tento blog z dôvodu informovanosti širšej verejnosti o následujúcich razbách menej známych medailí viažúcich sa k miestu, osobe, udalosti…
Myslím tým, že ak niekto chystá nejaký projekt razby, tu to môže zaradiť, podať informácie, prezentovať a diskutovať o ňom.
Stojí za to vedieť, čo sa chystá :-)
Tiež som na konci jedného takého projektu, preto si ho dovolím zaradiť ako prvý.

Komentáře

Medaila Spišská Sobota

Práve vydaná medaila priemeru 60mm, ktorú realizovala Mincovňa Kremnica š.p. Je v troch prevedeniach: MS 90, striebro 925/1000, MS 90 pozlátená.
Ide o razbu medaily mestskej časti Spišská Sobota – motív Hore bránou ( ktorá bola vlastne jedná z brán do mesta ), vročenie 2019
Reverz medaily obsahuje znak Slovenskej republiky, nápis NA PAMIATKU SLOVENSKU a SÚCIT, PRAVDA, ktoré považujem za základ slušnej spoločnosti. V strede hore je Božie oko-symbol, ktorý sa na našom území používal už v 18. storočí.

  • pripájam fotky
Editováno: 8.9.2019 09:26
6 0

Zdravím vás
Ano taký blog je zaujimavá vec a každá tvorba , by mala mať aj nejakú propagandu aby sa v numizmatickom svete viac a viac ľudí inšpirovalo k tomu aby sa aj v dnešnej dobe niekde zobudil nejaký medailérsky založený človek , možno je to práve v tomto momente tvorba pána Kožíka a aby sme sa v budúcnosti vedeli otočiť dozadu a povedať si že aj toto vzniklo v dobe v ktorej som žil .

MEMENTO MORI CARPE DIEM

2 0

Tiež veľmi vítam nový a inšpiratívny blog, skvelý počin.

1 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 447 )

Partneri

Reklama