Dnes je piatok 25.5.2018 - 18:23:20 13 užívateľov online - neprihlásený

Kremnické medaile.

Kremnické medaile. #1

.

Editováno: 16.3.2016 19:31

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

test

Pekné.
Čo je to?

podľa mňa medaila udeľovaná za zásluhy poľnohospodárskou komorou

MEMENTO MORI CARPE DIEM

http://aukro.cz/…0726953.html
bohužiaľ detaily neviem, sú, či budú tu múdrejší… hnevá ma, že som ju prespal :)

Editováno: 11.3.2016 14:34

Strieborné medaily z posledných rokov:
zdroj: www.mint.sk

Editováno: 16.3.2016 19:13

Mosadzné medaily z posledných rokov:
zdroj: www.mint.sk

Editováno: 16.3.2016 19:21

Mosadzné postriebrené medaily z posledných rokov:
zdroj: www.mint.sk

rudi2 napsal:

bohužiaľ detaily neviem, sú, či budú tu múdrejší… hnevá ma, že som ju prespal :)

Bud rad, ze si prespal, lebo vsetky mince a medaily tohto predajcu koncia s cenou 20–30% nad “spot” v sukromnych rozhovoroch so slovenskymi a ceskymi zberatelmi vsetci vieme preco, len nikto to nahlas nepovie, resp. nenapise

Kremnicka Ag navstevna medaila #10

Medaila k navsteve ministra financii.

Editováno: 2.4.2016 09:44
Navstevna medaila 1908 #11

1908

Naozaj pekná rytecká a medailérska práca. Zaujímavé kúsky.

Intronizační medaile Leopold Prečan 1923 – autor J.Pelikán 51mm 122,10g 987/1000

Kopírování mých textů a fotografií je možné pouze pro nekomerční účely a je nutné vždy uvést zdroj.

KB1328 napsal:

rudi2 napsal:

Bud rad, ze si prespal, lebo vsetky mince a medaily tohto predajcu koncia s cenou 20–30% nad “spot” v sukromnych rozhovoroch so slovenskymi a ceskymi zberatelmi vsetci vieme preco, len nikto to nahlas nepovie, resp. nenapise

je to možné, takýchto je zrejme viac, bude dobré ak svoje poznatky slušnou formou zverejníme… :)

Editováno: 2.4.2016 10:35

KB1328 napsal:

rudi2 napsal:

Dobrý den, Mince_Turnov znám a je to jeden z mála seriózních prodejců. Má na aukru slušnou propagaci a tudíž jeho aukce shlédne daleko víc uživatelů. Chtěl bych vás poprosit, rozveďte svůj příspěvek, ať se tedy poučíme.

Jan napsal:

KB1328 napsal:

rudi2 napsal:

Dobrý den, Mince_Turnov znám a je to jeden z mála seriózních prodejců. Má na aukru slušnou propagaci a tudíž jeho aukce shlédne daleko víc uživatelů. Chtěl bych vás poprosit, rozveďte svůj příspěvek, ať se tedy poučíme.

To by som bol aj ja zvedavý. Ja mám skúsenosti s Mince Turnov veľmi dobré a vždy som bol spokojný.

… ja zas NIE. na foto pre aukciu mal úplne inú kvalitu mincí ako mi poslal – riešili sme to a dal mi negatívne hodnotenie

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

slamec napsal:

… ja zas NIE. na foto pre aukciu mal úplne inú kvalitu mincí ako mi poslal – riešili sme to a dal mi negatívne hodnotenie

Jako, že vám poslal jinou minci než byla na fotce?

slamec napsal:

Mince_Turnov udělil celkem 4 negativní komentáře viz. foto a vždy se obchod neuskutečnil. Které je tedy to vaše? :)

… zmýlil som si nick

OSPRAVEDLŇUJEM sa za podanie mylnej informácie a vytvorenie pochybností k predávajúcemu Mince_Turnov. Daný odchod, s iným predávajúcim, bol pred rokom a pol, tak sa mi to pomiešalo.

Áno, ten “iný” mi poslal úplne iné, kvalitatívne odlišné mince aj keď nominál a rok sedle. Jeho odpoveď znela, že sa mu nechce dookola skenovať mince, tak používa jednotné foto. Dokonca si pozmenil aj nick, ktorý bol v tom čase iný.

Editováno: 2.4.2016 13:14

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

rudi2 napsal:

KB1328 napsal:

rudi2 napsal:

je to možné, takýchto je zrejme viac, bude dobré ak svoje poznatky slušnou formou zverejníme… :)

S týmto názorom nemôžem súhlasiť. Ja si myslím, že Mince_Turnov je veľmi férová a seriózna firma!!! Je to jeden z najlepších predajcov na Aukre…

Editováno: 4.4.2016 20:52
Plánované orginálne (nie repliky) kremnické medaile na rok 2016: #22

Súbor pamätných medailí “Nezrealizované motívy slovenských zberateľských mincí”
100 € Svetové prírodné dedičstvo UNESCO – Karpatské bukové pralesy
Ag 999/1000, pozlátená proof, ø26 mm, 300 ks limitovaná a číslovaná emisia
100 € Bratislavské korunovácie – 275. výročie korunovácie Márie Terézie
Ag 999/1000, ø26 mm, 300 ks limitovaná a číslovaná emisia
20 € Pamiatková rezervácia Banská Bystrica
Ag 999/1000, ø40 mm, 300 ks limitovaná a číslovaná emisia
10€ Juraj Turzo – 400. výročie úmrtia
Ag 999/1000, ø34 mm, 300 ks limitovaná a číslovaná emisia
10€ Ján Jessenius – 450. výročia narodenia"
Ag 999/1000, ø34 mm, 300 ks limitovaná a číslovaná emisia

Zlatá medaila “Historické župy na území Slovenska”
Emisia pozostáva z 20 medailí, kde sú zobrazené erby historických žúp na území dnešného Slovenska z obdobia rokov 1884–1918.

Medaila s erbom Abovsko-turnianskej župy.
Au 999/1000, proof – like, 0,49 g, ø11 mm
Medaila s erbom Bratislavskej župy.
Medaila s erbom Gemersko-malohontskej župy.
Medaila s erbom Hontianskej župy.
Au 999/1000, proof – like, 0,49 g, ø11 mm

Personalizovaná medaila
“Narodenie dieťaťa variant roku 2016” s možnosťou vpísania osobného venovania alebo iných Vami zadaných údajov.
Au 999/1000, proof, 3,49 g, ø20 mm*
Ag 999/1000, proof s tampoprintom, 20 g, ø34 mm*
“Životné jubileum” možnosťou vpísania osobného venovania alebo iných Vami zadaných údajov.
Au 999/1000, proof, 3,49 g, ø20 mm*
Ag 999/1000, proof s tampoprintom, 20 g, ø34 mm*

Kalendár 2017
z cyklu “Diela svetových majstrov”, plaketa s reprodukciou diel známych umelcov a kalendáriom 2017 na zadnej strane.
Mosadz Ms 90, bronz patina, striebro patina, rozmer 63 × 82 mm

Patróni povolaní a remesiel
Sv. Barbora – patrónka baníkov – ďalšia medaila z emisie, ktorá sa postupne každý rok dopĺňa o ďalšie motívy.
Au 999/1000, proof like, ø20mm, 3,5 g, 200 ks limitovaná emisia
Ag 999/1000, proof, ø34 mm, 20 g
Ms 90, BP,SP, ø26mm, prívesok s uškom
Ms 90, BL, ø26 mm, žetón
Ms 90, BP,SP, ø26mm, kľúčový prívesok

Editováno: 8.4.2016 08:29

Komplet 7 Au medailí "Slovenské banské mestá" #23

Materiál: Au 999/1000
Priemer: 11[mm]
Hmotnosť: 0.49[g]
Vyhotovenie: Lesklé
Autori:

• Štefan Novotný (Kremnica)
  • Branislav Ronai

(zdroj: www.mint.sk)

Editováno: 8.4.2016 09:03

Patróni povolaní a remesiel #24

Autori:

• R. Lugár (Sv. Ambróz)
  • Š. Novotný (Sv. Hubert)
  • Mária Poldaufová (Sv. Florián, Sv. Krištof)
  • B. Rónai (Sv.Peter, Sv. Ambróz, Sv. Urban)

Prvých šesť v striebre:

Editováno: 8.4.2016 09:04

Re: Komplet 7 Au medailí "Slovenské banské mestá" ( Odpověď na příspěvek č. 1184 ) #25

Je to pekná sada. Mne sa naozaj páči a mám k nej emocionálne puto (viď avatara) kremnická medailička. Pre tých čo by náhodou nevedeli, je to pôvodná pečať Mestskej rady z roku 1331. Objednal som si ich niekoľko, viem si predstaviť, že to bude v budúcnosti excelentný a riťošerblový darček pri nejakej príležitosti pre zberateľa, alebo numizmatického fanúšika.

Kremnické kalendáre. #26

Už niekoľko rokov prenášajú kremnický majstri majstrovské diela svetových maliarov do kovu .
Každý rok vydá mincovňa kovový kalendár s jedným takýmto dielom.

2006 – Sandra Boticelli “Tri grácie”
2007 – Michelangelo Buonarroti “Svätá rodina”
2008 – Leonardo Da Vinci “Madona v skalách”
2009 – Peter Paul Rubens “Únos Leukippových dcér”
2010 -
2011 – Alfonz Mucha
2012 – Johannes Vermeer “Mliekarka”
2013 – Vincent van Gogh “Otec Tanguy”
2014 – Edgar Degas “Baletná škola z roku 1874”
2015 – Paul Gauguin “La Orana Maria”
2016 – William Blake – ilustrácia Behemoth a Leviathan z knihy Jób
2017– Gustv Klimt – Judita a Holofernes

Tu je niekoľko posledných rokov:
(zdroj- http://www.mint.sk, http://www.webareal.sk/…DAILY-Medals)

Editováno: 13.9.2016 14:06

Až bude Gustav Klimt – Adele Bloch-Bauer I. tak si ho pořídím :-)

Re: Re: Komplet 7 Au medailí "Slovenské banské mestá" ( Odpověď na příspěvek č. 1187 ) #28

Korlen napsal:

Je to pekná sada. Mne sa naozaj páči a mám k nej emocionálne puto (viď avatara) kremnická medailička. Pre tých čo by náhodou nevedeli, je to pôvodná pečať Mestskej rady z roku 1331. Objednal som si ich niekoľko, viem si predstaviť, že to bude v budúcnosti excelentný a riťošerblový darček pri nejakej príležitosti pre zberateľa, alebo numizmatického fanúšika.

K tejto sade už chýba iba pekná kazeta. Vraj niečo mincovňa ponúkne, tak uvidíme.

Tiež som prekvapený že k takejto milej sade neuvažovali o etui. Asi rozumný marketing by bol vytvoriť hneď na začiatku spúšťania kolekcie a ponúknuť aj etui na všetky plánované medailičky a zberatelia by si ich mohli pekne postupne dopĺňať. Na záver mohli ponechať niekoľko kompletných sád v spoločnej etui. Ja by som si ju iste kôli motívu a naozaj zväčša veľmi vydarenému stvárneniu vzal. Aj cena je naozaj také, že túto sadu si môže dovoliť takmer každý.

Editováno: 8.4.2016 21:39
Re: Komplet 7 Au medailí "Slovenské banské mestá" ( Odpověď na příspěvek č. 1184 ) #30

trobo napsal:

Materiál: Au 999/1000
Priemer: 11[mm]
Hmotnosť: 0.49[g]
Vyhotovenie: Lesklé
Autori:

• Štefan Novotný (Kremnica)
  • Branislav Ronai

Inak trochu zberateľsky demotivujúco pôsobí že nie je známy počet kusov ktorý sa plánuje vyraziť. Teda aspoň som na takú informáciu nenatrafil..?

Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP parneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 304 )

Partneri

Reklama