Dnes je piatok 26.4.2024 - 4:35:49 8 užívateľov online - neprihlásený

Sada replík obehových mincí "Mince ČSSR 1963"

Sada replík obehových mincí "Mince ČSSR 1963"

Mince ČSSR 1963 – Proof repliky
Repliky mincí: 1 Kčs, 50 hal., 25 hal., 10 hal., 5 hal., 3 hal., 1 hal.
Materiál:
1 Kčs: Ag 925/1000; Hmotnosť: 7,9 g; Pozlátená proof
1 hal. až 50 hal.: Mosadz
Autor 1 Kčs: akad. soch. Marie Uchytilová-Kučová
Limit: 350 ks, číslované
Vyrazila: Mincovňa Kremnica š.p.
Emisná cena: 95€

Zdroj:http://numizmat.sk

Editováno: 10.4.2016 12:41
0 0

Uvidíme ako sa to rýchlo vypredá… Nemyslím si však, že na dnešnom trhu, ktorý je replikami doslova zaplavený, to bude veľmi rýchlo. Samozrejme, môžem sa aj mýliť.

0 0

No mě se bohužel zdá, že už tu pomalu začíná být “přereplikováno”.
Přeci jen slovenský a ani český trh není nafukovací. Některé ražby jsou opravdu zajímavé jak z hlediska zpracování tak zhlediska nákladu a zajímavosti motivu ale bohužel ne všechny a pro sběratele začíná být obtížné se v nich orientovat a je jasné, že každý nemůže mít všechno.
Já sám osobně se ale na nějaké letošní moc těším.
Např. na konci letošního roku má Kremnica v emisním plánu ražbu Dostavění velechrámu sv. Víta od Šejnosty.

Editováno: 10.4.2016 12:56
0 0

Majo najskôr máš pravdu. Bežných replík je už priveľa. Predať to bude asi chvíľku trvať. Šancu na úspech majú podľa mňa hlavne výnimožné kusy a s príbehom v pozadí.
Napr. rakúska zlatá 20 koruna 1918 Karola I.(IV.)

Editováno: 10.4.2016 12:58

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1288

trobo napsal:

Majo najskôr máš pravdu. Bežných replík je už priveľa. Predať to bude asi chvíľku trvať. Šancu na úspech majú podľa mňa hlavne výnimožné kusy a s príbehom v pozadí.
Napr. rakúska zlatá 20 koruna 1918 Karola I.(IV.)

A ta 20 koruna již byla vydaná nebo teprve bude?

0 0

Pod obidva vyššie uvedené príspevky by som sa podpísal, aj podľa môjho názoru je nie veľmi šťastné za každú cenu chrliť na trh v podstate ničím nezaujímavé bežné mince nedávnej minulosti, ktoré ešte sú vo vreckách starých kabátov v pivnici alebo na povale. Potom sa , bohužiaľ, často vyleje z vaničky s vodou aj dieťa, keď vznikne niečo naozaj zberatzeľsky hodnotné, so svojou objektívnou zberateľskou hodnotou, opodstatnením, príbehom…

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 1289

Ševci napsal:

trobo napsal:

Majo najskôr máš pravdu. Bežných replík je už priveľa. Predať to bude asi chvíľku trvať. Šancu na úspech majú podľa mňa hlavne výnimožné kusy a s príbehom v pozadí.
Napr. rakúska zlatá 20 koruna 1918 Karola I.(IV.)

A ta 20 koruna již byla vydaná nebo teprve bude?

20 korunu Karola I. vyrazila v roku 2010 mincovňa v Budapešti ako ofociálnu novorazbu. Zaujímavé je, že pre viacero pokusov túto novorazbu vydávať za originál, pretože nebola nijako označená, prijal maďarský parlament v roku 2012 či 2013 nariadenie o jednoznačnom označení podobných historických novorazieb tak, aby nemohlo prísť k zámene. Preto následné novorazby, napríklad 10 korún 1895 a 1915 boli vo všetkých kovoch zreteľne označené.
V máji sú v emisnom pláne mincovne tri razby vzácnych mincí Františka Jozefa, ktoré bežný zberateľ asi nikdy vo svojej zbierke mať nebude. Symbolické ale zas bude to, že vzniknú v rovnakej mincovni ako originál. Ako zberateľská verejnosť túto razbu prijme je ešte asi predčasné hodnotiť. Ja za seba už viem, ale nechcem nikoho ovplyvňovať :-)

0 0

Re: Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 1291

No to jsem ani nevěděl o těchto ražbách z Kremnice.
20 koruna 1918 Karla I. (IV.) jejíž unikát je uložen ve Vídni si myslím že bude zajímavá ražba. Dále je tam uveden dukát 1881. Ten předpokládám bude K.B. vzhledem k vzácnosti je to tak?

0 0

Všetky budú KB, tak ako boli historicky razené pôvodné originály.

0 0

Aj keď je nedela, trochu som pátral a musím sa zľahka opraviť, 1/2 toliar FJ I. 1853 nebude samozrejme KB, ale s pôvodnou (vtedy platnou, do roku 1867) značkou mincovne Kremnica “B”. Dozvedel som sa, že na hrane mince bude pôvodný opis. Katalógová cena tejto mince je cca 20000 eur. Uskutočnené predaje boli na aukcii ČNS Praha 2/2001 v stave 1/0 – 58000 Kč a dosiahnutá cena v aukcii Rauch Viedeň 12/2011 – už 17000 eur. Ale zdá sa, že som celkom odbočil od pôvodnej témy, ospravedlňujem sa Majovi. Ak bude záujem, možno by bolo vhodné založiť samostatnú tému.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1297

Určite samostatnú tému založím, keď na to bude vhodný čas. Samozrejme ak by bol o túto tému veľký záujem, tak sa to značne urýchli :-)

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama