Dnes je sobota 26.10.2024 - 13:54:26 17 užívateľov online - neprihlásený

Diskusia, priestor pre vaše otázky, sledovanie vývoja cien čs dukátov

Diskusia, priestor pre vaše otázky, sledovanie vývoja cien..

Sem môžete vkladať svoje otázky, postrehy, komentáre k ponukám na aukčných portáloch, jednotlivých aukciách, dosiahnutým cenám a trendom vývoja československých dukátov a všetko čo s nimi súvisí.

Editováno: 26.4.2016 08:02
0 0

No tak od začátku roku že Svatováclavské dukáty letí do astronomických výšek je známo.
Co mne ale překvapilo tak byla cena 1 dukátu 1927 na 60. aukci Klim – 21.000,– + 10% a např. 1 dukát 1936 skončil 22.000,– + % přitom jich je cca o 11 tisíc kusů méně než těch 1927.

0 0

Svätováclavské dukáty, nie len na aukcii Klim, veľmi prekvapujú, čo bolo nakoniec očakávané dávno. Domnievam sa, že nadchádzajúce jarné aukcie nám napovedia viac, všeobecne sa ale myslím dá očakávať, že budeme svedkami prepisovania katalógov v našich hlavách.
Samotný fakt, že 27ka dosiahla na aukcii lepšiu cenu ako erková 36ka je individuálne a pravdepodobne to ovplyvnila kvalita jednotlivých mincí (nevidel som). Podstatný je fakt, že veľmi pravdepodobne sa po naozaj dlhom čakaní, svd dočkali svojho počiatku doceňovania. Ceny ktoré sa dnes (už bežne) platia boli ešte pred pár mesiacmi neakceptovateľné, no a, zdá sa, že je to len začiatok pesničky. V tej súvislosti by som sa ešte vrátil k tej 36ke u Klima, kto by dal možno ešte na jeseň minulého roku 900e za svd 1936 ak by to nebola krásavica nevšedná, nevídaná?

0 0

A možno ešte poznámka, je zbytočné sa orientovať podľa administratívnych údajov o počte vyrazených kusov, všetci vieme, že sú to imaginárne čísla, pretože nikto netuší (a dá sa naozaj iba zhruba odhadovať) koľko kusov z ktorého ročníka sa dnešných dní dožilo a ešte navyše v zbierkových stavoch. Napríklad z osobnej skúsenosti, a tá sa opakuje, viem, že asi úplne najťažšie sa zháňa 30ka a pritom 34ka a 29ka sú menej početné razby. Alebo skúsme zohnať 35ku a 36ku, natrfíte na päť – šesť 36tiek, kým aj na 35ku a to v razbe nie je veľký rozdiel. Samozrejme, je to aj o náhode a o šťastí byť v správnu chvíľu na správnom mieste, ale to mám takto odpozorované. Nechcem tým ale vôbec povedať, že zohnať akýkoľvek svd, a to nehovorím o najnedostat­kovejších (poradie by som dal 30, 34, 29, 35, 36), ale o už hociktorom ročníku v nadštandartnom stave (asi už aj v štandartnom). Všimnime si napríklad ročník 28, korunný princ erkových,, alebo 32ku či 27ku. O koľko častejšie sa ukazujú tie ostatné “bežnejších” ročníkov? A to sú medzi nimi rozdiely v nákladoch jednotlivých ročníkov až v desiatkach tisíc kusov. Je zrejmé, že na vzácnosti naberajú všetky a ak by som ja natrafil na nejaký svd v krásnom stave, ročník by ma zaujímal až na treťom mieste, po cene.

Editováno: 26.4.2016 15:28
0 0

Ja ešte doplním ceny 101. aukcia HD Rauch:
1d 1931: 350€+%
2d 1923: 1 350€+%
5d 1929: 4 800€+%
10d 1933: 10 000€+%
10d 1934: 9 500€+%
10d 1935: 11 000€+%

0 0

Tak ja zas doplním niečo zo života, obchod uplynulých dní, veľmi slušný svd 1934 (už prpravený na dlhý odpočinok, ako si 82 ročný pánko zaslúži). Cena bola 1460e, čo v súčasnosti pri tomto ročníku a stave pokladám za veľmi prijateľnú cenu

0 0

Dobry den, timto dekuji za prijeti na stranku. Jsem dlouholety sberatel Ceskoslovenskych dukatu, ktere jsou pro me srdecni zalezitosti. Co se tyce cen, tzv. sv. dukatu, tak asi budou rozhodujici nasledujici aukce: M&CH a Aurea. Zde se primo ukaze, jak se nam to za pul roku pohlo. Navic v aukci Aurea budou raritni kousky 1937,1938, takze se moc tesim.

0 0

Áno, na nastávajúce aukcie všetci s istým napätím čakajú. Čakajú, či sa po dlhom podriemkavaní potvrdí trend, alebo nie. Osobne som názoru že áno.

0 0

No tak nějak BOOM který je od začátku roku patrný u Svatováclavských dukátů pravděpodobně pomalu odeznívá.
Já jsem vždy pro přirozené zhodnocování zajímavého numismatického materiálu no poslední měsíce to vypadalo jako kdyby někdo cenu uměle tlačil nahoru.
Vývoj cen dukátů sleduji a dávám sem příklad ročníku 1928. Cenové výsledky jsou z nejrozšířenějšího aukčního portálu v ČR a na Slovensku.

4. dubna 2016 – 24.100,– Kč
18. dubna 2016 – 19.000,– Kč
24. dubna 2016 – 18.300,– Kč

1. května 2016 – 16.600,– Kč

Samozřejmě záleží na stavu mince vždy. Bylo jasné, že takovým tempem jako to narůstalo to nemůže stoupat věčně. Ale i kdybychom vzali poslední cenu 16.600,– Kč tak na konci minulého roku stála tato mince kolem 11.000,– Kč takže zhodnocení je stále obrovské.

Editováno: 2.5.2016 09:46
0 0

Veľmi múdry postreh a racionálne porovnanie. Obvykle to tak býva, že každý zázrak trvá tri dni, v tomto prípade že pri náznakoch výraznejšieho zhodnocovania malá kopa pýty väčšiu, inými slovami vznikne drobná panika a snaha pokúpiť ešte za straviteľnejšie ceny, čím sa tlak na cenu ešte vystupňuje, ale následne určitá prirodzená korekcia, zracionálnenie cien. Ako poznamenal veľmi rozumne Ševci, nadalo sa predsa očakávať, že ceny budú stúpať rovnakým tempom do Vianoc, to by stál bežnejší ročník už asi 1500e :-) Rovnako si ale treba povšimnúť aj pomer ceny z jesene a konca minulého roku s aktuálnymi, povedzme už trochu zracionálnenými cenami, to zhodnotenie je tak či tak impozantné a osobne sa domnievam, že takýchto zhodnocovacích epizód sa ešte vo viacerých vlnách a vlnkách dočkáme a svd ešte zďaleka nepovedali posledné slovo.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1937

Ševci napsal:

No tak nějak BOOM který je od začátku roku patrný u Svatováclavských dukátů pravděpodobně pomalu odeznívá.
Já jsem vždy pro přirozené zhodnocování zajímavého numismatického materiálu no poslední měsíce to vypadalo jako kdyby někdo cenu uměle tlačil nahoru.
Vývoj cen dukátů sleduji a dávám sem příklad ročníku 1928. Cenové výsledky jsou z nejrozšířenějšího aukčního portálu v ČR a na Slovensku.

4. dubna 2016 – 24.100,– Kč
18. dubna 2016 – 19.000,– Kč
24. dubna 2016 – 18.300,– Kč

1. května 2016 – 16.600,– Kč

Samozřejmě záleží na stavu mince vždy. Bylo jasné, že takovým tempem jako to narůstalo to nemůže stoupat věčně. Ale i kdybychom vzali poslední cenu 16.600,– Kč tak na konci minulého roku stála tato mince kolem 11.000,– Kč takže zhodnocení je stále obrovské.

Tiež si myslím, že sa ceny prepadnú. To, čo tu bolo v posledných mesiacoch sa z dlhodobého hľadiska nedá udržať. Pozitívne je aspoň to, že určite neklesnú na ceny napríklad z pred roka…

0 0

Taká sada Sv. dukátov 1923–36 už teraz vychádza na 11–12000€. Keď sa ceny ustália tak to bude možno o kúsok menej.
Ďalšia vec je cena zlata. Pokial zlato bude aj naďalej stúpať ceny pôjdu opäť hore.
Uvidíme čo nás ešte čaká v priebehu tohto roka.

0 0

Myslím si, že cena zlata pri svd zohráva stále menšiu úlohu a stále viac získavajú na zberateľskej hodnote, teda aj cene. Je rozhodne zbytočné diskutovať o budúcom zhodnotení finančnom, teda či bude a či nie. Bude. A možno výrazné, ale kedy a o koľko, to nám ukáže až plynutie času.

0 0

Vysledovat nějaký jednotný trend se mně nepodařilo u 2D 1930. Na aukru byl v poslední době 2krát (prodejce caligator) za cca 120 000 CZK a na aukcích chodí přes 200 000 CZK. Kvalita dukátů přitom srovnatelná; alespoň podle popisu a fota.....

0 0

Čím to tak môže byť? :-)

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1990

Jarin napsal:

Vysledovat nějaký jednotný trend se mně nepodařilo u 2D 1930. Na aukru byl v poslední době 2krát (prodejce caligator) za cca 120 000 CZK a na aukcích chodí přes 200 000 CZK. Kvalita dukátů přitom srovnatelná; alespoň podle popisu a fota.....

Caligator je v Cechach znama firma, popis stavu jeho minci na aukru nejde brat moc vazne.

Editováno: 3.5.2016 19:48
0 0

Dnes na spriatelenej stránke mince-dukáty píšu :
Dnes sa v TN predala sada Svätováclavských dukátov 1923–36 za 11 tisíc euro.
Mince boli v stavoch good EF až about UNC.

O tejto informácii myslím nie je potrebné pochybovať a pokiaľ viem, je to rekordný predaj sady svd 1923 – 1936. Pomerne vysoké zhodnotenie svätováclavských dukátov v poslednom období, sa tak, logicky, premieta aj do ceny sady. Nasledujúce týždne a mesiace nám ukážu, či sa tieto vysoké ceny podarí udržať a zastabilizovať, alebo príde k určitej korecii. Podľa môjho odhadu, sa asi nejakej korekcie či oddychového času dočkáme, ale zároveň budem zvedavý na ďaľší vývoj na jeseň.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 2016

sme zvyknutí na bubliny – menšie či väčšie a táto je myslím, že pri prirodzená ohľadom dopytu a ponuky – ak nastane rovnováha tak sa trh trošku ukľudní

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

0 0

Na túto “bublinu” sa čakalo pomerne dlho. Začala ale prirýchlo a asi privysokým tempom, takže osobne sa domnievam, že nejakej korekcie sa dočkáme. Nebude to ale návrat, ale myslím skôr kozmetická korekcia, kde v porovnaní s cenami z pred pol roka i tak bude zrejmé výrazné zhodnotenie. No a ak nie na jeseň, určite budúcu jar sa súčasné ceny zastabilizujú, myslím si.

0 0

SVD

Ked sa pozrieme na Aukro tak pred par mesiacmi sa obchodovalo ovela viac SVD, dnes je to zopar kusov tyzdenne, tiez som si nevedel pred 2–3 rokmi predstavit cenu beznych rocnikov nad 10000 Kč a dnes tuto hranicu pomaly zacinaju atakovat aj SVD ulozene v zavese, priveskoch, ramikoch a pod. Neverim v korekciu ceny beznych rocnikov pod 10000 Kč. Pred par rokmi sa kupovali rocniky 1924,1927,192­8,1932 za ceny ako rocniky 1923,1925 a dnes sa im uz cenovo pekne vzdaluju. V roku 2013 som kupil rocnik 1936 za 350€ a kde sme dnes vsetci vidime.

0 0

Jakou myslite, ze udelaji cenu tyto tri polozky na aukci aurea?

https://livebid.cz/…0/detail/176
https://livebid.cz/…0/detail/177
https://livebid.cz/…0/detail/216

Muj tip
dukat 1937 – 500.000,– + %
dukat 1938 – 1.500.000,– + %
dukat 1951 – 500.000,– + %

Editováno: 13.5.2016 21:44
0 0

Keďže to nemusím platiť, tak by som tipol – 650 000, 1 400 000 a 540 000. Dá sa myslím očakávať, že súčasná eufória okolo svätováclavských dukátov sa uplatní aj na tejto aukcii. A takúto kolekciu naozaj nie je na každej vidieť. Asi bude najviac záležať na tom, koľkí nažhavení a solventní sa tam zídu. Ale nepochybujem, že budeme zas žmurkať :-)

0 0

Sice mensi aukce, ale nejake cs dukaty se daji koupit tady.

http://numismatika.cz/…og/obsah.htm

0 0

pre fajnšmekrov :) https://www.sixbid.com/browse.html?…

0 0

Pod vyššie uvedenými príspevkami teraz budem vyzerať ako chudobný príbuzný, ale ja sa teším. Tento rok je nedostatok svätováclavských dukátov už naozaj citeľný. Stalo sa mi reálne, že ma začiatkom roku oslovil priateľ, skôr investičný zberateľ, že jeho kamarát sa mu chce za niečo zavďačiť a keďže vie, že zbiera mince, tak nech si vyberie nejakú do 500e sám. Tak mi volal. Hovoril som mu, jasné, žiadny problém, zoženieme nejaký chutný svd. No nezohnal som. Obvolal som aj ľudí kde vždy bolo z čoho vyberať a márne. No ale píšem to preto, že ako som včera odišiel z hradu s dlhým nosom a bez novej 100 eurovky, tak ma potešil lístok v schránke že mám dobierku. Aj som už zabudol, ale zadával som limity na jednu menšiu aukciu. Tá v čase svojho konania kolidovala s inými, významnejšími, akciami a tomu pripisujem svoje šťastie. Vydražil som svd 1923 a 1932 čestne v 0/0 za (s %) 355 a 420e. Čo sú dnes veľmi príjemné ceny. V strede je ešte rakúska 10 koruna 1909 Schwartz, myslím perspektívna minca, ktorú som dražil pre priateľa. Tam už cena až taká milá nebola – s % 155e. No ale ja som dostal bolestné :-)

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 2412

tú 32jku ti môžem uschovať :D

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

0 0

Nepochybujem, tak som ju rýchlo radšej uschoval sám :-)

0 0

jéé, ´78 gEF už 800 – ako fajn sa na to pozerá :D

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

0 0

Kto popíše toto veľké čudo? Bolo to razené, razené za tepla alebo odlievané?

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 2419

Špatná kategorie Sparky. Ale momentálně nevím zda jde celý příspěvek přesunout jinam – asi ještě ne.
K tvému dotazu – přikláním se k poslední možnosti.

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 743 )

Partneri

Reklama