Dnes je utorok 21.1.2020 - 0:23:46 8 užívateľov online - neprihlásený

Veľká československá súťaž pre veľkých chlapcov Aukčného domu M&Ch

Veľká československá súťaž pre veľkých chlapcov Aukčného domu M&Ch

Milí priatelia, s potešením Vás môžem informovať, že Aukčný dom Macho & Chlapovič aj prostredníctvom našej stránky, zverejňuje ďaľšiu dychberúcu súťaž, kde podľa toho čo zatiaľ viem, budú mať šancu uspieť a vyhrať nebývalé ceny všetci zúčastnení. Nedá mi nepovedať, že dávam dolu svoj numizmatický klobúk pred propagáciou numizmatiky (nie len svojej aukcie a nie len v tomto prípade) týmto aukčným domom z vlastných zdrojov. Súťaž bude prebiehať prostredníctvom našej stránky, Burzi Mincí a Nume.
Noty na súťaž som dostal len pred chvíľou a vkladám text tak, ako som ho obdržal. Teda to vnímam tak, že stránka je len tlmočníkom súťaže užívateľom. Samotný priebeh súťaže avyhodnotenie bude realizovať Aukčný dom.

Súťaž o atraktívne ceny s MACHO & CHLAPOVIČ
Dnešné nápovedy (20/03/2018 18:00).

 1. Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto bude mať schválenú registráciu v systéme AUEX. Preto Vám ju odporúčame urobiť čím skôr, lebo v čase zverejnenia pravidiel súťaže pôjde aj o čas a taktiku. Kto ešte registráciu nemá, viďte prosím link: https://machochlapovic.auex.de/Account/Login
 2. Prejdite si všetky tri nové aukčné katalógy. V momente keď budú zverejnené podmienky Vám veľmi dobre padne, keď budete v aukciách zorientovaní.

Pravidlá súťaže budú zverejnené o 18.00 v piatok 23/03/2018, čiže už tento piatok!!!

Udelené budú 3 ceny:

 1. cena 3000,– EUR v hotovosti
 2. cena 1500,– EUR v hotovosti
 3. cena 750,– EUR v hotovosti

Udelené budú všetky 3 ceny! Čiže zmyslom súťaže nebude presne niečo uhádnuť (ako čísla v športke), ale byť najlepší, druhý najlepší, alebo tretí najlepší.

Pre prípad, že sa do súťaže zapojí menej ako traja súťažiaci, budú aj tak ceny udelené všetky. Okrem prípadu, že sa nikto nezapojí.
Ak bude súťažiť iba jeden človek, dostane 3000+1500+750= 5250,– EUR, ak budú súťažiť dvaja ľudia, rozdelia si tretiu cenu na polovice. 3375,– EUR dostane prvý a 1875,– EUR druhý súťažiaci.

Trochu nediplomatickej úprimnosti na záver v snahe hecnúť Vás. Prečo počítam aj s týmto extrémnym variantom?
Ruku na srdce. Pohodlnosť, pochybovačnosť o férových pravidlách, rôzne stupne konšpirácií a podobne spôsobujú, že často je aj ten najlepší úmysel odignorovaný. A potom po boji, máme plné bojisko generálov, stratégov a komentátorov.
Takže už v piatok Veľká československá súťaž pre veľkých chlapcov. A nie, nebude Vás ohrozovať ani bezodný anonymný Číňan, ani superbohatý investor.

http://eshop.machochlapovic.sk/…atalogue.pdf

http://eshop.machochlapovic.sk/…atalogue.pdf

http://eshop.machochlapovic.sk/…atalogue.pdf

Výhovorky bokom, prsty na klávesnicu a veľa šťastia v súťaži želá za Aukčný dom M&Ch Elizej Macho

1 0

Aukčná spoločnosť MACHO & CHLAPOVIČ má môj veľký obdiv! Myslím si, že takúto zaujímavú a hodnotnú súťaž ešte československý numizmatický trh nezažil. Prajem veľa šťastia všetkým súťažiacim, určite sa do tejto súťaže oplatí zapojiť.

0 0

Osobne ma teší, že pán Macho popri tom, ako získal dominanciu na českom aukčnom numizmatickom trhu, nezabúda ani na slovenských zberateľov. Prehliadky materiálu do pražských aukcií sa nerobia len v Prahe, ale aj v Bratislave. A k tejto súťaži treba dodať asi len toto – absolútne bezkonkurenčné !!!

0 0

Súťaž

Čakáme na pravidlá :-)

Editováno: 22.3.2018 07:21
0 0

Pravidlá súťaže

Priatelia, práve sme od organizátorov – Aukčného domu Macho & Chlapovič obdržali prvidlá súťaže. Tak nech sa páči a veľa šťastia.

Veľká Československá súťaž pre veľkých chlapcov

Čo nás k tomu motivovalo?
Podpora nižšieho a stredného segmentu materiálu. Nerobíme iba výstavné aukcie s top numizmatickým materiálom, ktorý nám pomáha budovať si medzinárodne meno a reputáciu. Hoci to nie je ekonomické, a gro položiek krížovo dotujeme, máme aukcie naplnené aj cenovo dostupným materiálom, ktorý si hľadá buď koncového zberateľa, alebo niekoho, kto ho rád prekúpi a zobchoduje ďalej. Pri mnohých predmetoch sa cena ktorá reálne zaujme hľadá ťažko, preto sú veľa krát vyvolávacie ceny nastavené atraktívne, aby zaujali pozornosť.
Keď už sú raz položky nafotené, prezreté, ohodnotené z hľadiska kvality a prípadných defektov a vytlačené na papier, nepoteší ani aukcionára ani vkladateľa keď sa nepredajú.
Táto súťaž teda prevažne podporí vkladateľov cenovo dostupnejšieho materiálu.
Tým, že počítame s masívnejším limitovaním, by sa mali sálové aj eLive aukcia reálne zrýchliť, pretože väčšia časť prihadzovania prebehne pred aukciou. To je určite prínos.
Rovnako je pre nás prínosom, že aj vkladateľ, ktorý do aukcie vložil nejaký materiál a dopredu vidí, že sa mu predal, môže počítať s peniazmi a kúpiť si hneď v aukcii niečo iné do zbierky. A to aj v položkách idúcich oveľa skôr ako jeho položky, keďže aukcia je radená chronologicky. Toľko k našej motivácii.

Kto vyhráva?
Traja súťažiaci s najvyšším počtom bodov.

Ako sa boduje?
1 bod dostáva súťažiaci za akceptovaný limit. 2 body dostáva súťažiaci za víťazný limit. Aj v prípade, že sa súťažiaci viacnásobne prehadzuje na jednej položke, môže za ňu získať maximálne 2 body ak ju nakoniec vyhrá, alebo 1 bod ak realizuje na nej platný príhod (akceptovaný limit).
Rovnaké 2 body získate za kúpu 1 eurovej položky ako za 300.000 eurovú. Tu sa stiera akýkoľvek finančný hendikep.
akceptovaný (platný) príhod/limit= príhod (bid) v systéme Auex, ktorý je vyšší ako aktuálna cena (v prípade, že už bol zaznamenaný aspoň 1 príhod od niekoho iného), alebo rovný minimálne vyvolávacej cene, ak tam ešte žiadny príhod nie je.

Pozor! Príhody su záväzné, nedajú sa stiahnuť ani znížiť. Tzn. zabudnite na „hľadanie maximálneho limitu niekoho iného“ a potom sa stiahnutie späť o jeden príhod. Táto funkcia je tam kvôli tomu, aby nenapadlo nejakého majiteľa bez rizika si podhadzovať vlastný materiál v aukcii. Stálo by ho to totižto 20% včetne DPH z ceny položky. Bez výnimiek!

Podmienky účasti a prihlásenie do súťaže
Registrácia v systéme Auex, akceptácia aukčných podmienok. Prosím napíšte nám mail na obchod@machochlapovic.com s heslom SÚŤAŽ a zdroj odkiaľ ste sa o súťaži dozvedeli (napr Burza Mincí, CS mince, Nume, Facebook … kamarát). Ďalej Vás poprosíme o nick, resp. krstné meno pod ktorým Vás môžeme ako súťažiaceho zverejňovať.

Príklad mailu:
SÚŤAŽ, cs-mince,
Branislav, Košice-Pereš

V ideálnom prípade použite nick, pod ktorým Vás zberateľská obec rozoznáva na fórach a podobne, aby sme naozaj pri zverejnení dokázali absolútnu autenticitu súťaže. Lebo ak mi niekto začne pochybovať v štýle, že si to určite uhrala moja babka, tak budem z toho naozaj minimálne rozčarovaný.

Prečo ten osobitný e-mail nám s prihláškou? Pretože sa nám nechce zrátavať všetkých limitentov v našich aukciách. A súťažiť budú teda naozaj len Tí, ktorí sa prihlásia. Prihlasovať sa do súťaže môžete až do 13.4.2018. Čím skôr sa ale prihlásite, tým máte ľahšie východiskové pozície.

Ako limitovať v Auexe?
Hore v menu Online katalóg si nájdete aukciu v ktorej chcete limitovať. Aukciu môžete prechádzať postupne, alebo si rovno vyhľadávať položky cez frázy, alebo čísla položiek. Na každej položke si môžete rozkliknúť Detaily a limity a zadať si tam svoj príhod. Všetky takto rozpracované položky Vám padajú do zoznamu rozpracovaných limitov. Musíte ich nakoniec ešte všetky po akceptácii podmienok aukcie odoslať kliknutím na Odoslať moje limity! Nájdete ich všetky v Moje limity. Inak sa k nám nedostanú a zostanú rozpracované iba vo Vašom konte, teda nebudú platné. Kľudne to odosielajte v tranžiach, nemusíte všetko naraz, len prosím nerobte to po jednom limite J Veľa sa naklikáte, zbytočne sa zdržujete, a my Vám ich potom musíme schvaľovať po jednom limite a nie celé limitné lístky naraz. Všetko v Auexe je verím intuitívne, plus si hore zmeňte jazyk na Slovenčinu/Čestinu a odbúrate tak akýkoľvek prípadný hendikep vyplývajúci z jazykových bariér.

2× počas trvania súťaže zverejníme počet prihlásených do súťaže, a priebežné výsledky. V tomto momente ešte neprezradíme ich nick a mesto, iba ich ID pod ktorým súťažia. Všetci ostatní si tak majú príležitosť zrovnať svoje šance. V konečnom vyhodnotení súťaže zverejníme iba nicky (prípadne krstné mená) a mesto prvých troch účastníkov. Všetci ostatní zostanú úplne anonymní.

Partneri Macho & Chlapovič, zamestnanci a ich rodinný príslušníci a akýkoľvek nastrčení kamaráti sú zo súťaže vylúčení. Striktne. Máme svoju česť.
Je to súťaž pre zberateľov, aktívnych zberateľov-vymieňačov-priekupníkov-prilepšovačov-špekulantov-stratégov-hráčov. Každého kto má chuť zabaviť sa s našou súťažou a prípadne okrem súboja o aukčné položky si prilepšiť výhrou.

V konečnom dôsledku Vám nezostane v rukách vyplnený nevýherný tiket, ale zberateľský materiál, ktorý má svoju cenu a dá sa uložiť do zbierky, alebo predať.

Malé nápovedy:
*Väčšinou v našich aukciách aj najaktívnejší borci posielajú 80–120 limitov.
*Veľmi málo položiek odchádza za vyvolávaciu cenu (volačka).
*Ůspešnosť limitentov (koľko % limitovaných položiek skutočne vyhrajú) je v priemere blízko 10%.
*Vo všeobecnosti sa aj do jednoduchších súťaží zapája pár 10-tok súťažiacich, toto je náročnejšia súťaž. Ja reálne odhadujem, že sa zapojí okolo 5–15 ľudí. Aspoň môžete vo finále zhodnotiť reálnosť môjho tipu J Chcem tým povedať, že šanca vyhrať bude skutočne veľká.

Stratégií ako získať čo najviac bodov môže byť v tejto sútaži mnoho. Od reálnej snahy nakúpiť čo najviac perspektívnych vecí a výhrou si ich zlacniť, až po číre taktizovanie uskutočniť čo najviac príhodov a reálne kúpiť čo najmenej položiek. Alebo hocičo medzi tým.

Ja sám som veľmi zvedavý kto naberie skutočne odvahu súťaže sa zúčastniť a pomerať si sily. A nemenej som zvedavý kto tu súťaž vyhrá a s akou stratégiou. Ak sa Vám bude súťaž páčiť, radi ju zopakujeme aj v budúcnosti. Nech je numizmatika pre nás všetkých ešte väčšou zábavou.

Ak už niekto poslal limity pred vyhlásením súťaže, aj keď cez iný portál ako Auex, prosím nech nás mailom požiada o zarátanie týchto limitov do súťaže. Väčšina limitovania prebieha zvyčajne tesne pred aukciou, takže limitov zatiaľ veľa nedošlo. Súťaží sa až do posledného momentu. A nie, nedá sa zarátať aj Janove limity Ferovi a podobne. Žiadne účelové fúzie nebudú umožnené.

V prípade, že bude súťažiaci finalizovať svoj výkon priamo v sále, a nie online cez Auex, budeme mu rátať iba jeho víťazné príhody v sále (nie neúspešné, lebo to nie je v našej kapacite sledovať a zapisovať v sále). Ak chcete mať do súťaže zarátaný aj nevyhrávajúci, ale platný príhod, dajte si na položky, ktoré plánuje dražiť v sále vopred limit cez Auex. Je už potom na Vás aby ste jeho výšku ustrážili a nebili sa v sále sami proti svojmu limitu.

U prihadzujúcich iba online bez osobnej účasti, je to jednoduché, zrátame to všetko po aukcii. Počítajú sa všetky 3 aukcie, takže dobojované bude až v nedeľu 22.4. večer po skonční poslednej položky eLive aukcie.

Vyhodnotenie súťaže 25.4.2018. 2–3 dni budeme totižto plne zahltení fakturáciami a odovzdávaním položiek.

Veľa štastia a zábavy priatelia

Elizej Macho za team Macho & Chlapovič

0 0

Práve som obdržal priebežné výsledky súťaže s vysvetlením :
ID súťažiacich sme priraďovali podla poradia, v akom sa prihlasovali do súťaže. Momentálne je každý prijatý limit počítaný iba za jeden bod, keďže zatiaľ sa nevie, ktoré z tých limitov budú víťazné. To môže samozrejme ešte poradie premiešať.
Priebežné poradie v tabuľke – foto

Editováno: 29.3.2018 15:42
0 0

Priebezne vysledky sutaze 2

0 0

Výsledky sútaže pre veľkých chlapcov M&CH

Ahojte,

predovšetkým ďakujeme všetkým zapojeným účastníkom našich jarných aukcií. Aktivita bola naozaj rekordná, a zrejme adekvátna zaujímavej ponuke.

Do našej súťaže sa zapojilo 21 hráčov

Spolu všetci súťažiaci nahrali 4246 bodov, z toho prvý traja 1871 bodov. Musím povedať, že stratégie boli u hráčov naozaj rôzne. Keď bude trošku viac času a bude Vás to zaujímať, môžme urobiť aj hlbšiu analýzu. Ako sme sľúbili, prvých troch zverejňujeme aj s nickmi a mestami z ktorých súťažili. Vidno, že byť najrýchlejší, nie je vždy rozhodujúce. Súťažiaci, ktorý vyhral sa zapojil o 3 dni neskôr ako gro súťažiacich, ktorý sa snažili nahrať najmä veľa bodov na lacných položkách. Nemal žiadne limity zadané vopred a začínal s čistým kontom.
Stratégia u výhercu podľa mňa bola ísť po kvalitných veciach, za rozumné ceny. Tam sa pravdepodobnosť, že ho prehádžu, aj keď sa veľa ľudí do súťaže nezapojí samozrejme zvyšovala. A keď si niečo kúpiť, tak kvalitu, ktorá sa predá ako teplé rožky. Tak to vnímam ja, osobne som s ním o tom nehovoril. Verím, že bude príležitosť. Potom na drobnejších položkách dohrával body. Nebol jediný s takouto stratégiou, ďaľším sa však nepodarilo umiestniť na výherné priečky.

Gratulujeme výhercom a určite zvážime podobnú súťaž aj pre budúce aukcie.

tím Macho & Chlapovič

Elizej Macho

0 0

Nová a aktuálna súťaž o atraktívne ceny s MACHO & CHLAPOVIČ – 10 cien v hodnote 5400,- EUR

Naša súťaž sa začne už v stredu 3.4.2019 o 19­.00. Limity ktoré prídu pred 19-ou hodinou sa do súťaže nezapočítajú. Aukcie budú zverejnené na Auex-e takisto v stredu v priebehu dňa. Podmienky súťaže sú podobné ako ste zvyknutí, ale rozhodli sme sa ich mierne modifikovať. Pre pripomenutie, čítajte prosím nižšie.

Súťaž o atraktívne ceny s MACHO & CHLAPOVIČ – 10 cien v hodnote 5400,– EUR

 1. Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto bude mať schválenú registráciu v systéme AUEX. Preto Vám ju odporúčame urobiť čím skôr, lebo v čase zverejnenia pravidiel súťaže pôjde aj o čas a taktiku. Kto ešte registráciu nemá, viďte prosím link: https://machochlapovic.auex.de/Account/Login
 2. Katalógy budú zverejnené v stredu 3.4.2019. Nájdete ich na našich stránkach http://www.machochlapovic.com/

Udelených bude 5 finančných cien:

 1. cena 2000,– EUR v hotovosti
 2. cena 1200,– EUR v hotovosti
 3. cena 800,– EUR v hotovosti
 4. cena 600,– EUR v hotovosti
 5. cena 400,– EUR v hotovosti

Udelených bude všetkých 5 cien! Čiže zmyslom súťaže nebude presne niečo uhádnuť (ako čísla v športke), ale byť najlepší, druhý najlepší … až piaty najlepší.

Pre prípad, že sa do súťaže zapoja menej ako piati súťažiaci, budú aj tak udelené všetky ceny. Okrem prípadu, že sa nikto nezapojí.
Ak bude súťažiť iba jeden človek, dostane 2000+1200+800
600+400 = 5000,– EUR, ak budú súťažiť dvaja ľudia, rozdelia si zvyšné ceny rovnakým dielom. 2900,– EUR dostane prvý a 2100,– EUR druhý súťažiaci. Ďalej analogicky.

Bude takisto udelených 5 hodnotných vecných cien:
6. cena – knihy (Militký J. – Oppidum Hradište u Stradonic, Maria Anna – Schau und Denkmünzen Maria Thersia, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí)
7. cena – knihy (Militký J. – Oppidum Hradište u Stradonic, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí)
8. cena – knihy (Václavík R., Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky, limitované nepredajné a nezohnateľné vydanie ku 100. Výročiu Československej republiky s venovaním autora, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí))
9. cena – kniha (Václavík R., Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky, limitované nepredajné a nezohnateľné vydanie ku 100. výročiu Československej republiky s venovaním autora)
10. cena – kniha (Tóth, C., The silver of fairyland – A Transylvanian thaler collection in the Magyar Nemzeti Bank)

Snažili sme sa súťaž mierne modifikovať tak, aby malo šancu vyhrať viac zúčastnených a zároveň aby rozdiely medzi jednotlivými umiestneniami neboli tak veľké. V druhom pokračovaní súťaže na jeseň boli štyria súťažiaci od prvého momentu tak aktívny, že to ďalší po prvom zverejnení výsledkov vzdali. A zároveň štvrtý sa neumiestnil naozaj iba o povestný chlp.

Veľká Československá súťaž pre veľkých chlapcov

Čo nás k tomu motivovalo?
Podpora nižšieho a stredného segmentu materiálu. Nerobíme iba výstavné aukcie s top numizmatickým materiálom, ktorý nám pomáha budovať si medzinárodne meno a reputáciu. Hoci to nie je ekonomické, a gro položiek krížovo dotujeme, máme aukcie naplnené aj cenovo dostupným materiálom, ktorý si hľadá buď koncového zberateľa, alebo niekoho, kto ho rád prekúpi a zobchoduje ďalej. Pri mnohých predmetoch sa cena ktorá reálne zaujme hľadá ťažko, preto sú veľa krát vyvolávacie ceny nastavené atraktívne, aby zaujali pozornosť.
Keď už sú raz položky nafotené, prezreté, ohodnotené z hľadiska kvality a prípadných defektov a vytlačené na papier, nepoteší ani aukcionára ani vkladateľa keď sa nepredajú.
Táto súťaž teda prevažne podporí vkladateľov cenovo dostupnejšieho materiálu.
Tým, že počítame s masívnejším limitovaním, by sa mali sálové aj eLive aukcia reálne zrýchliť, pretože väčšia časť prihadzovania prebehne pred aukciou. To je určite prínos.
Rovnako je pre nás prínosom, že aj vkladateľ, ktorý do aukcie vložil nejaký materiál a dopredu vidí, že sa mu predal, môže počítať s peniazmi a kúpiť si hneď v aukcii niečo iné do zbierky. A to aj v položkách idúcich oveľa skôr ako jeho položky, keďže aukcia je radená chronologicky. Toľko k našej motivácii.

Kto vyhráva?
Desiati súťažiaci s najvyšším počtom bodov.

Ako sa boduje?
1 bod dostáva súťažiaci za akceptovaný limit. 2 body dostáva súťažiaci za víťazný limit. Aj v prípade, že sa súťažiaci viacnásobne prehadzuje na jednej položke, môže za ňu získať maximálne 2 body ak ju nakoniec vyhrá, alebo 1 bod ak realizuje na nej platný príhod (akceptovaný limit).
Rovnaké 2 body získate za kúpu 1 eurovej položky ako za 300.000 eurovú. Tu sa stiera akýkoľvek finančný hendikep.
akceptovaný (platný) príhod/limit= príhod (bid) v systéme Auex, ktorý je vyšší ako aktuálna cena (v prípade, že už bol zaznamenaný aspoň 1 príhod od niekoho iného), alebo rovný minimálne vyvolávacej cene, ak tam ešte žiadny príhod nie je.

Pozor! Príhody sú záväzné, nedajú sa stiahnuť ani znížiť. Tzn. zabudnite na „hľadanie maximálneho limitu niekoho iného“ a potom sa stiahnutie späť o jeden príhod. Táto funkcia je tam kvôli tomu, aby nenapadlo nejakého majiteľa bez rizika si podhadzovať vlastný materiál v aukcii. Stálo by ho to totižto 20% vrátane DPH z ceny položky. Bez výnimiek!

Podmienky účasti a prihlásenie do súťaže
Registrácia v systéme Auex, akceptácia aukčných podmienok. Prosím napíšte nám mail na obchod@machochlapovic.com s heslom SÚŤAŽ a zdroj odkiaľ ste sa o súťaži dozvedeli (napr Burza Mincí, CS mince, Nume, Facebook … kamarát). Ďalej Vás poprosíme o nick, resp. krstné meno pod ktorým Vás môžeme ako súťažiaceho zverejňovať.

Príklad mailu:
SÚŤAŽ, CSM
Roman, Praha

V ideálnom prípade použite nick, pod ktorým Vás zberateľská obec rozoznáva na fórach a podobne, aby sme naozaj pri zverejnení dokázali absolútnu autenticitu súťaže.

Prečo ten osobitný e-mail nám s prihláškou? Pretože sa nám nechce zrátavať všetkých limitentov v našich aukciách. A súťažiť budú teda naozaj len Tí, ktorí sa prihlásia. Prihlasovať sa do súťaže môžete až do 26.4.2018 vrátane. Čím skôr sa ale prihlásite, tým máte ľahšie východiskové pozície.

Ako limitovať v Auexe?
Hore v menu Online katalóg si nájdete aukciu v ktorej chcete limitovať. Aukciu môžete prechádzať postupne, alebo si rovno vyhľadávať položky cez frázy, alebo čísla položiek. Na každej položke si môžete rozkliknúť Detaily a limity a zadať si tam svoj príhod. Všetky takto rozpracované položky Vám padajú do zoznamu rozpracovaných limitov. Musíte ich nakoniec ešte všetky po akceptácii podmienok aukcie odoslať kliknutím na Odoslať moje limity! Nájdete ich všetky v Moje limity. Inak sa k nám nedostanú a zostanú rozpracované iba vo Vašom konte, teda nebudú platné. Kľudne to odosielajte v tranžiach, nemusíte všetko naraz, len prosím nerobte to po jednom limite ☺ Veľa sa naklikáte, zbytočne sa zdržujete, a my Vám ich potom musíme schvaľovať po jednom limite a nie celé limitné lístky naraz. Všetko v Auexe je verím intuitívne, plus si hore zmeňte jazyk na Slovenčinu/Češtinu a odbúrate tak akýkoľvek prípadný hendikep vyplývajúci z jazykových bariér.

2× počas trvania súťaže zverejníme počet prihlásených do súťaže, a priebežné výsledky. V tomto momente ešte neprezradíme ich nick a mesto, iba ich ID pod ktorým súťažia. Všetci ostatní si tak majú príležitosť zrovnať svoje šance. V konečnom vyhodnotení súťaže zverejníme iba nicky (prípadne krstné mená) a mesto prvých troch účastníkov. Všetci ostatní zostanú úplne anonymní.

Partneri Macho & Chlapovič, zamestnanci a ich rodinný príslušníci a akýkoľvek nastrčení kamaráti sú zo súťaže vylúčení. Striktne. Máme svoju česť.
Je to súťaž pre zberateľov, aktívnych zberateľov-vymieňačov-priekupníkov-prilepšovačov-špekulantov-stratégov-hráčov. Každého kto má chuť zabaviť sa s našou súťažou a prípadne okrem súboja o aukčné položky si prilepšiť výhrou.

V konečnom dôsledku Vám nezostane v rukách vyplnený nevýherný tiket, ale zberateľský materiál, ktorý má svoju cenu a dá sa uložiť do zbierky, alebo predať.

Súťaží sa až do posledného momentu. Žiadne účelové fúzie nebudú umožnené, tzn. nedajú sa ex post spočítať dve rôzne osoby aby vznikol „silnejší limitent“.

V prípade, že bude súťažiaci finalizovať svoj výkon priamo v sále, a nie online cez Auex, budeme mu rátať iba jeho víťazné príhody v sále (nie neúspešné v sále, lebo to nie je v našej kapacite sledovať a zapisovať v sále každé zdvihnutie ruky). Ak chcete mať do súťaže zarátaný aj nevyhrávajúci, ale platný príhod, dajte si na položky, ktoré plánuje dražiť v sále vopred limit cez Auex. Je už potom na Vás aby ste jeho výšku ustrážili a nebili sa v sále sami proti svojmu limitu.

U prihadzujúcich iba online bez osobnej účasti, je to jednoduché, zrátame to všetko po aukcii. Počítajú sa všetky tri aukcie, takže dobojované bude až v nedeľu 5.5. večer po skončení poslednej položky eLive aukcie.

Vyhodnotenie súťaže 10.5.2019.

Veľa štastia a zábavy priatelia

Tím Macho & Chlapovič

Editováno: 2.4.2019 08:25
0 0

Vyhodnotenie súťaže aukčného domu M&Ch

Priatelia, v tabuľke je vyhodnotenie súťaže tak ako som ho práve obdržal. Výhercom gratulujem

0 0

Tradičná veľkolepá súťaž aukčného domu M&Ch opäť tu

Naša už tradičná súťaž sa začne v piatok 18.10.2019 o 19­.00. Limity ktoré prídu pred 19-ou hodinou sa do súťaže nezapočítajú. Aukčné katalógy budú zverejnené už dnes, limitovanie na Auexe až v piatok 18.10. v priebehu dňa. Podmienky súťaže zostávajú identické ako boli na jar. Pre pripomenutie, čítajte prosím nižšie. Nech sú Vaše vedomosti, odvaha riskovať a súťaživosť sprevádzane aj potrebnou malou dávkou šťastia.

Súťaž o atraktívne ceny s MACHO & CHLAPOVIČ – 10 cien v hodnote 5400,– EUR

 1. Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto bude mať schválenú registráciu v systéme AUEX. Preto Vám ju odporúčame urobiť čím skôr, lebo v čase zverejnenia pravidiel súťaže pôjde aj o čas a taktiku. Kto ešte registráciu nemá, viďte prosím link: https://machochlapovic.auex.de/Account/Login
 2. Katalógy budú zverejnené v stredu 16.10.2019. Nájdete ich na našich stránkach http://www.machochlapovic.com/

Udelených bude 5 finančných cien:

 1. cena 2000,– EUR v hotovosti
 2. cena 1200,– EUR v hotovosti
 3. cena 800,– EUR v hotovosti
 4. cena 600,– EUR v hotovosti
 5. cena 400,– EUR v hotovosti

Udelených bude všetkých 5 cien! Čiže zmyslom súťaže nebude presne niečo uhádnuť (ako čísla v športke), ale byť najlepší, druhý najlepší … až piaty najlepší.

Pre prípad, že sa do súťaže zapoja menej ako piati súťažiaci, budú aj tak udelené všetky ceny. Okrem prípadu, že sa nikto nezapojí.
Ak bude súťažiť iba jeden človek, dostane 2000+1200+800
600+400 = 5000,– EUR, ak budú súťažiť dvaja ľudia, rozdelia si zvyšné ceny rovnakým dielom. 2900,– EUR dostane prvý a 2100,– EUR druhý súťažiaci. Ďalej analogicky.

Bude takisto udelených 5 hodnotných vecných cien:
6. cena – knihy (Militký J. – Oppidum Hradište u Stradonic, Maria Anna – Schau und Denkmünzen Maria Thersia, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí)
7. cena – knihy (Militký J. – Oppidum Hradište u Stradonic, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí)
8. cena – katalógy (Václavík R.- Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky, 2. vydanie s venovaním autora, Koštúr L., Gášpár G. – Katalog keltských mincí)
9. cena – kniha (Markl, M. – Münzen und Medaillen Ferdinand I.)
10. cena – katalógy (Václavík R.- Bankovky Československa, Českej a Slovenskej republiky, 2. vydanie s venovaním autora, Macho & Chlapovič – Katalóg mincí a medailí ČSR, ČR, SR 2020)

Veľká Československá súťaž pre veľkých chlapcov

Čo nás k tomu motivovalo?
Podpora nižšieho a stredného segmentu materiálu. Nerobíme iba výstavné aukcie s top numizmatickým materiálom, ktorý nám pomáha budovať si medzinárodne meno a reputáciu. Hoci to nie je ekonomické, a gro položiek krížovo dotujeme, máme aukcie naplnené aj cenovo dostupným materiálom, ktorý si hľadá buď koncového zberateľa, alebo niekoho, kto ho rád prekúpi a zobchoduje ďalej. Pri mnohých predmetoch sa cena ktorá reálne zaujme hľadá ťažko, preto sú veľa krát vyvolávacie ceny nastavené atraktívne, aby zaujali pozornosť.
Keď už sú raz položky nafotené, prezreté, ohodnotené z hľadiska kvality a prípadných defektov a vytlačené na papier, nepoteší ani aukcionára ani vkladateľa keď sa nepredajú.
Táto súťaž teda prevažne podporí vkladateľov cenovo dostupnejšieho materiálu.
Tým, že počítame s masívnejším limitovaním, by sa mali sálové aj eLive aukcia reálne zrýchliť, pretože väčšia časť prihadzovania prebehne pred aukciou. To je určite prínos.
Rovnako je pre nás prínosom, že aj vkladateľ, ktorý do aukcie vložil nejaký materiál a dopredu vidí, že sa mu predal, môže počítať s peniazmi a kúpiť si hneď v aukcii niečo iné do zbierky. A to aj v položkách idúcich oveľa skôr ako jeho položky, keďže aukcia je radená chronologicky. Toľko k našej motivácii.

Kto vyhráva?
Desiati súťažiaci s najvyšším počtom bodov.

Ako sa boduje?
1 bod dostáva súťažiaci za akceptovaný limit. 2 body dostáva súťažiaci za víťazný limit. Aj v prípade, že sa súťažiaci viacnásobne prehadzuje na jednej položke, môže za ňu získať maximálne 2 body ak ju nakoniec vyhrá, alebo 1 bod ak realizuje na nej platný príhod (akceptovaný limit).
Rovnaké 2 body získate za kúpu 1 eurovej položky ako za 300.000 eurovú. Tu sa stiera akýkoľvek finančný hendikep.
akceptovaný (platný) príhod/limit= príhod (bid) v systéme Auex, ktorý je vyšší ako aktuálna cena (v prípade, že už bol zaznamenaný aspoň 1 príhod od niekoho iného), alebo rovný minimálne vyvolávacej cene, ak tam ešte žiadny príhod nie je.

Pozor! Príhody sú záväzné, nedajú sa stiahnuť ani znížiť. Tzn. zabudnite na „hľadanie maximálneho limitu niekoho iného“ a potom sa stiahnutie späť o jeden príhod. Táto funkcia je tam kvôli tomu, aby nenapadlo nejakého majiteľa bez rizika si podhadzovať vlastný materiál v aukcii. Stálo by ho to totižto 20% vrátane DPH z ceny položky. Bez výnimiek!

Podmienky účasti a prihlásenie do súťaže
Registrácia v systéme Auex, akceptácia aukčných podmienok. Prosím napíšte nám mail na obchod@machochlapovic.com s heslom SÚŤAŽ a zdroj odkiaľ ste sa o súťaži dozvedeli (napr Burza Mincí, CS mince, Nume, Facebook … kamarát). Ďalej Vás poprosíme o nick, resp. krstné meno pod ktorým Vás môžeme ako súťažiaceho zverejňovať.

Príklad mailu:
SÚŤAŽ, BM, CSM, NUME – vlozit svoje stranky
Roman, Praha

V ideálnom prípade použite nick, pod ktorým Vás zberateľská obec rozoznáva na fórach a podobne, aby sme naozaj pri zverejnení dokázali absolútnu autenticitu súťaže.

Prečo ten osobitný e-mail nám s prihláškou? Pretože sa nám nechce zrátavať všetkých limitentov v našich aukciách. A súťažiť budú teda naozaj len Tí, ktorí sa prihlásia. Čím skôr sa ale prihlásite, tým máte ľahšie východiskové pozície.

Ako limitovať v Auexe?
Hore v menu Online katalóg si nájdete aukciu v ktorej chcete limitovať. Aukciu môžete prechádzať postupne, alebo si rovno vyhľadávať položky cez frázy, alebo čísla položiek. Na každej položke si môžete rozkliknúť Detaily a limity a zadať si tam svoj príhod. Všetky takto rozpracované položky Vám padajú do zoznamu rozpracovaných limitov. Musíte ich nakoniec ešte všetky po akceptácii podmienok aukcie odoslať kliknutím na Odoslať moje limity! Nájdete ich všetky v Moje limity. Inak sa k nám nedostanú a zostanú rozpracované iba vo Vašom konte, teda nebudú platné. Kľudne to odosielajte v tranžiach, nemusíte všetko naraz, len prosím nerobte to po jednom limite ☺ Veľa sa naklikáte, zbytočne sa zdržujete, a my Vám ich potom musíme schvaľovať po jednom limite a nie celé limitné lístky naraz. Všetko v Auexe je verím intuitívne, plus si hore zmeňte jazyk na Slovenčinu/Češtinu a odbúrate tak akýkoľvek prípadný hendikep vyplývajúci z jazykových bariér.

2× počas trvania súťaže zverejníme počet prihlásených do súťaže, a priebežné výsledky. V tomto momente ešte neprezradíme ich nick a mesto, iba ich ID pod ktorým súťažia. Všetci ostatní si tak majú príležitosť zrovnať svoje šance. V konečnom vyhodnotení súťaže zverejníme iba nicky (prípadne krstné mená) a mesto prvých troch účastníkov. Všetci ostatní zostanú úplne anonymní.

Partneri Macho & Chlapovič, zamestnanci a ich rodinný príslušníci a akýkoľvek nastrčení kamaráti sú zo súťaže vylúčení. Striktne. Máme svoju česť.
Je to súťaž pre zberateľov, aktívnych zberateľov-vymieňačov-priekupníkov-prilepšovačov-špekulantov-stratégov-hráčov. Každého kto má chuť zabaviť sa s našou súťažou a prípadne okrem súboja o aukčné položky si prilepšiť výhrou.

V konečnom dôsledku Vám nezostane v rukách vyplnený nevýherný tiket, ale zberateľský materiál, ktorý má svoju cenu a dá sa uložiť do zbierky, alebo predať.

Súťaží sa až do posledného momentu. Žiadne účelové fúzie nebudú umožnené, tzn. nedajú sa ex post spočítať dve rôzne osoby aby vznikol „silnejší limitent“.

V prípade, že bude súťažiaci finalizovať svoj výkon priamo v sále, a nie online cez Auex, budeme mu rátať iba jeho víťazné príhody v sále (nie neúspešné v sále, lebo to nie je v našej kapacite sledovať a zapisovať v sále každé zdvihnutie ruky). Ak chcete mať do súťaže zarátaný aj nevyhrávajúci, ale platný príhod, dajte si na položky, ktoré plánuje dražiť v sále vopred limit cez Auex. Je už potom na Vás aby ste jeho výšku ustrážili a nebili sa v sále sami proti svojmu limitu.

U prihadzujúcich iba online bez osobnej účasti, je to jednoduché, zrátame to všetko po aukcii. Počítajú sa všetky tri aukcie, takže dobojované bude až v nedeľu 5.5. večer po skončení poslednej položky eLive aukcie.

Vyhodnotenie súťaže 29.11.2019.

Veľa štastia a zábavy priatelia

Tím Macho & Chlapovič

0 0

Kedy budú nejaké priebežne výsledky súťaže?

0 0

Zistím a dám vedieť.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 13226

Pokial ste sa zucastnil sutaze, tak priebezne vysledky prisli vcera vecer.

Otazka pre admina: mozem ich sem nazdielat?

1 0

Samozrejme, sem s nimi.

0 0

Ja som sa súťaže zúčastnil ale nič som nedostal

0 0

Asi drahá pošta do Nemecka

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

1 0

Som len na mobile a nedari sa mi sem vlozit pdf subor ?

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 13232

Dcera mi spravila screenshot obrazovky :-)

2 0

Už som mail objavil v pošte spam tak je to v poriadku. Sparky do Nemecka posielajú…

1 0

Prišli opäť priebežné výsledky súťaže pre veľkých chlapcov

Ahojte, posielam 2. priebežné výsledky súťaže…

0 0

Konečné výsledky súťaže M&Ch pre veľkých chlapcov

Ahojte, posielam finalne vysledky zo sutaze…na prvych dvoch miestach to skoncilo velmi vyrovnane a o prvom mieste tentokrat rozhodli dodatocne body , ktore sutaziaci dostavaju za vyhranu polozku.

0 0

Gratulujem výhercom ☺️

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 438 )

Partneri

Reklama