Dnes je pondelok 22.7.2019 - 10:56:08 8 užívateľov online - neprihlásený

Medaila

Medaila

Zdravím Vás, mincovňa Kremnica nedávno zverejnila v ponuke novú medailu s dobrým motívom zvanú “Slavjanka” a zvažujem do jednej za investovať aj keď pri trochu väčšej sume, čo na to hovoríte dik za radu a info..
":[https://www.mint.sk/…_novinky.php?…]

0 0

Nebudem komentovať cenu , ktorá sa mi vidí dosť vysoká , mňa zaujal iba fakt že z akých historických prameňov čerpali autori keď označili strom Slovanov ako dub ?
Dub je strom germánov a slovani mali odjakživa symbol lipu.
Pokiaľ sa mýlim opravte ma prosim.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

3 0

Sparky, ako často, vie trafiť klinec po hlavičke. Takže, podľa môjho názoru, motív rozporuplný, cena skutočne privysoká, zhodnotenie (ak o to ide) nevypočítateľné ale skôr s negatívnym výhľadom, likvidita v budúcnosti otázna. Celoživotné úspory ani splátku hypotéky by som do toho iste nedával..

2 0

Asi to s tým vnímaním duba a lipy nebude až také jednoznačné ( tiež som nevedel )
Vysvetlenie je napr. tu :
http://astraea.cz/…dubu-a-lipy/

0 0

To je česká – zahraničná verzia, daj slovenskú .

Editováno: 18.1.2019 15:31

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

7 gramov zlata v novodobej medailičke za 950€ je investicia rozpracovana na 147 rokov.

1 0

Nikdy nie sme tak múdri aby sme sa už nemuseli učiť!!!

DUB
Najuctievanejším stromom starých Slovanov u nás bol dub. Dub má ktorý má mužskú podstatu čo sa prejavuje usmernením sily smerom von) a preto je možné od neho prijímať prebytočnú energiu a ona na človeka blahodarne pôsobí. Vedeli, že v tieni duba so šelestením jeho listov a vysielajúcou pozitívnou energiou je možné meditovať a kontemplovať. Dub bol pre našich predkov prirodzeným chrámom a spojením s Bohmi.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

3 0

LIPA – lipovému drevu sa pripisovala magická moc hlavne v boji proti démonom a upírom. Lipa svojou rozloženou a majestátnou korunou v čase kvitnutia s omamnou vôňou sa stala miestom pre mnohé vzájomné mierové dohody medzi rozhnevanými rodmi. Verilo sa aj tomu, kde stojí lipa, tak blesky Perúna zriedka uderia. Lipa navracala chorým silu v podobe liečivých čajov, ktoré pripravovali s určitými rituálmi kmeňoví čarodeji.

Historicky… pod lipami sa konali zhromaždenia, aj sa oslavovalo. **Ten, kto tvrdí, že stromom Slovanov je lipa, zavádza a nepozná dejiny s históriou Slovanov, pretože stromom Slovanov je DUB s posvätnými dubovými hájmi, kde sa konali náboženské obrady našich prapredkov. **Kresťanstvo keď nastúpilo svojou “vymetacou silou” i na zemi Slovanov, tak nastali aj čistky v prírode, výruby stromov uctievaných našimi predkami, ktorí sa nevedeli ubrániť, keďže nepoznali “vojny” kvôli náboženstvu. Keďže sa starí Slovania nedali tak rýchlo presvedčiť a povytínať všetky duby na ich zemi nebolo mysliteľné, nastúpila “asimilácia” v podobe prekrývania sviatkov starých Slovanov kresťanskými a hlavne, začalo sa so stavaním kostolov po celom území. Zlatom poobkladané oltáre mali takisto svoju moc a dokázali mnohých prilákať a aj prestúpiť na kresťanskú vieru.

Napriek silnému tlaku však najdlhšie odolávali Slovania v strednej Európe. Pritom, mnohé druhy stromov mali magický symbol, napríklad: bresty sa vysádzali ako hraničné stromy, brezové prúty sa zastrkávali za okná domov na ochranu proti čarodejniciam, pred búrkou sa ľudia schovávali pod bukmi, čerešne symbolizovali lásku a hruška mala ochranný – magický význam pred bleskom, jabloň, ako symbol plodnosti, bola vždy spájaná s rajským stromom a v kresťanstve je symbolom pádu prvého človeka a jeho vyhnania z raja. V dnešných časoch si už kresťania nevedia ani predstaviť sviatky Vianoc bez voňavej jedličky. Na dôvažok, ovocné stromy plodia naše zdravie.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

4 0

Pozeral som v predajni Mincovne Kremnica aj na Slovansku zlatku nazivo…prevedenie je pekne, aj pekne graficky spracovane…mne osobne vadi, ze to nema ziadnu historicku oporu, nic take pokial viem nikdy neexistovalo. Uz by to bolo zaujimavejsie- malo by to inu vaznost, ak by to bolo darovane napr. kazdemu prezidentovi slovanskych narodov…proste mi to pride ako nedotiahnuta vec.

1 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 398 )

Partneri

Reklama