Dnes je nedeľa 29.3.2020 - 1:35:17 6 užívateľov online - neprihlásený

Zberateľská minca

Zberateľská minca

Dobrý deň , chcem sa opýtať chcem si kúpiť zberateľskú mincu je potrebné mať ku nej aj doklad o kúpe keď vyšla tento rok ? Ako sa dá zistiť či je daná minca falzifikát ? Chcem to kúpiť z ebay … Stráca minca hodnotu keď nemá doklad o kúpe ? Som v tomto nový ďakujem za každú radu

0 0

Re: Zberateľská minca
Odpoveď na príspevok č. 13413

Pokiaľ kupujete od fyzickej osoby, tá vám doklad asi nevystaví, ale aj na aukre predávajú predajcovia, ktorí vystavia faktúru. Doklad o kúpe ale nezaručuje pravosť, stáva sa že aj renomované akčné spoločnosti nezachytil falzifikáty. Už bol aj prípad, že na falzum bol vystavený znalecký posudok, že minca je pravá. Nevieme o akú mincu ide vo vašom prípade, tak ťažko povedať.

1 0

Ešte doplním k tým falzifikátom, úplný základ je zistiť či sedí priemer, hrúbka a hmotnosť. V záložniach a zlatníctvach často disponujú spektrometrom, ktorý stanoví obsah rôznych kovov v minci. Ale stále to nezaručí, že minca nie je kvalitné falzum z identického materiálu ako originál, toto sa ale spravidla stáva pri raritách s cenou vysoko prevyšujúcou hodnotu zlata alebo striebra obsiahnutého v minci. Ak píšete že vo vašom prípade ide o tohtoročnú emisiu, nepredpokladám tento prípad.
viac o falzách v tomto fóre
https://www.cs-mince.eu/…read/show/74?…

Editováno: 24.2.2020 09:12
1 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 458 )

Partneri

Reklama