Dnes je piatok 19.4.2024 - 8:09:40 8 užívateľov online - neprihlásený

Priestor na zberateľské otázky

Priestor na zberateľské otázky

Tu sa môžete pýtať na to, čo vám je z euromincí nejasné
Vaši redaktori eurik & zawod

0 0

Ja by som mal uvádzajúcu otázku v tomto poradenstve. Eurominciam sa špeciálne nevenujem a tak sa ani moc neorientujem, ale viem, že len teraz čerstvo bola emisia pamätnej 2 eurovej mince “Prvé predsedníctvo Slovenska v Rade EU”. Tá má byť v náklade jeden milión kusov. A v rámci tejto emisie, neviem či včetne či plus, má byť vydaných aj 1000 ks tejto mince v kvalite proof. Vie sa už kedy proof emisia bude, ako bude prebiehať, ako sa bude dať prípadne získať a ako bude vyzerať? Ďakujem vopred.
Ešte by ma zaujímal náklad BK a proof pri 10 eurovej Ag minci s týmto motívom, ale to je asi otázka do iného poradenstva – pp0607.

0 0

Uvádzam dostupné info zo stránky NBS
Odpoveď na príspevok č. 600

Autor výtvarného návrhu: akad. mal. Vladimír Pavlica
Náklad: 1 milión mincí
(z toho 1 000 mincí v proof vyhotovení, ktoré sú určené na reprezentačné účely súvisiace s predsedníctvom SR v Rade EÚ)
v rámci tejto emisie teda včetne milión kusov
Dátum vydania: 7. 3. 2016
PROOFKY už vyleteli tiež, sú v krabičke s certifikátom a zdroj si neželá byť zverejnený.
Takže dôveryhodnosť ako od JPP či Rádio Jerevan.

0 0

Takže tých 1000 kusov je na repre účely NBS, “nepredajné”?

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 604

Odpoviem ako, že cenu poslanca 999/1000 Au živej váhy to určite nedosiahne…
Ale predajné je dnes fšetko, niečo za držkovú a niečo za dva melóny a zvyšok medzi tým…

Editováno: 10.3.2016 21:27
0 0

Preto je “nepredajné” v úvodzovkách môj chlapec radostný, ver, v živote som už kúpil dosť “nepredajných” vecí :-)

0 0

No zajtra by som mal mať fyzicky v ruke vyššie spomínanú 2 eurovku NBS. Ja sa týmto minciam nevenujem, ale požiadal ma o získanie jeden dobrý priateľ ktorému by som rád vyhovel. Keď som počul cenu, myslel som že zle počujem (pri troche šťastia by sa za tú cenu dal kúpiť slušný svätováclavský dukát..) a následne som overoval či priateľ túto mincu naozaj chce pri tej cene. Hm, chce. Viete niečo čo ja neviem?

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 747

Pokud by to bylo možné budu rád za fotku :-).
Jinak cena je vždy otázkou poptávky a nabídky – pokud prodejce najde někoho, kdo je ochoten zaplatit cenu skoro jako sv. dukát tak taková je momentálně cena.
Těžko říct do budoucna jestli se objeví za nějaký čas ve vyšším počtu na trhu (což by znamenalo pokles ceny) nebo spíše nebudou vůbec a pak by došlo ke zhodnocení.

Mimochodem (už jsem chvíli nesledoval) jak se pohybuje tržní cena 2 eurovky K+M Proof?

0 0

Ale áno, myslím že by to nemal byť problém, zajtra foto zavesím.
Hm, s Cyrilom a Metodom NBS bol ten problém, pokiaľ viem, že nebol a asi ani nie je známy počet kusov. Nevenujem sa tejto oblasti tak ma prosím opravte ak sa mýlim. Tak zo začiatku to bol veľký boom a cena stále stúpala, na ebay sa v pohode predávali aj okolo 300e a viac. Ale tým, že sa stále ukazovali nové kúsky sa trh začal nasycovať a logicky cena klesať. Myslím ale, že ak sa dlhšiu dobu nič “neuvoľní”, môže sa táto repre 2 eurovka zas zhodnocovať.
Pri tejto novej je známe že ich je len 1000 ks, dá sa predpokladať že sa bude na trhu ukazovať podstatne menej a veľká časť sa asi použije na repre účely v rámci prvého predsedníctva. Takže vývoj môže byť celkom zaujímavý.

0 0

Sľúbené reálne foto

Tu chcem zdôrazniť, že minca na foto nie je tovar na nejaký ďaľší obchod, ale putuje do zbierky šťastlivca ktorý si túto nie všednú mincu v zbierke veľmi prial.

0 0

Velmi pekna raritka…Krabicka vo formate tak ako ju prezentuje vacsina krajin EU v kvalite PROOF, urcite vhodnejsia ako CoinCard pri C&M.
Gratulujem uspesnemu zberatelovi a verim ze sa nam tu objavi viac exemplarov tejto mince.

Numizmatika je moje hobby, zabava, pomaha mi spoznavat nasu historiu a historiu oblasti ktorym sa venujem. V neposlednej rade je to aj moja investicia do buducna, beriem ju ako formu ulozenia zdrojov. Snazim sa orientovat smerom ktory ma do buducna potencial rastu s tym aby som mohol svojim potomkom zanechat pekne dielo a hodnotnu zbierku ktora bude nielen potesenim pre mna ale aj istotou v momente ked to bude potrebne.

0 0

Páni a čo poviete na novú nemeckú 5 eurovú mincu? Opäť malý zberateľský ošial z novinky, alebo nový level pre zberateľov euromincí, ktorých je v Európe nespočetne? Ja si zatiaľ musím zvykať na novú “kompozíciu” novej mince a chúďatko je, podľa mňa, trochu škaredá, ale zas ani double eagle 1933 nakoniec nie je žiadna krásavica :-)
http://www.pluska.sk/…ankovku.html?…

Editováno: 14.4.2016 08:58
0 0

Katastrofa.

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 1412

Myslím si, že najzaujímavejšie bude vyhotovenie v PROOF kvalite…

0 0

2.Euro 2016 Proof

Patrím medzi 1000 štastlivcov.

0 0

Nechcem závidieť tak sa pýtam za akú cenu ? Zlata ?

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 4892

Za prijatelnu cenu.

0 0

Zdravím chlapci

rád by som sa pochválil. Metoda a Cyrila + proof 2 eurovku dali dobrý ľudia, ale tú kartičku čo mám od sestry tú nemôžem nikde identifikovať. Bolo ich vydaných 10 tis. ks.
Zatiľ toľko a pokušam sa zohnať tú sadu 2 eurovkovej proof mince a niečoho druhého čo som ešte nevidel na nete.

Zatiaľ

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama