Dnes je štvrtok 25.4.2024 - 21:26:26 13 užívateľov online - neprihlásený

Otázky a podnety pre Mincovňu Kremnica

Dnes naobed ponukneme v rezervacnom formulari na www.mint.sk, viacero zaujimavych vyrobkov z emisneho planu MK.

0 0

…kedy by mohli byt zname priblizne ceny + nahlady? Tazko nieco rezervovat bez ceny a nahladu.

0 0

Značky výrobcu na medailách "K"

Dobrý deň , mám takú otázku : Do ktorého roku používala Mincovňa Kremnica značku – punc “K” v osemuholníku pre označenie svojích medailí v striebre a zlate ?
(Viem že “K” teraz na špecialnu požiadavku sa tiež používa , ale ide mi o to , kedy s tym oficialne pred rokmi skončila – niekde v období ČSSR , alebo skôr ? )

ďakujem za odpoveď

0 0

Re: Značky výrobcu na medailách "K"
Odpoveď na príspevok č. 10220

1numizmatik napsal:
Dobrý deň , mám takú otázku : Do ktorého roku používala Mincovňa Kremnica značku – punc “K” v osemuholníku pre označenie svojích medailí v striebre a zlate ?
(Viem že “K” teraz na špecialnu požiadavku sa tiež používa , ale ide mi o to , kedy s tym oficialne pred rokmi skončila – niekde v období ČSSR , alebo skôr ? ) ďakujem za odpoveď

Značku pouižívala mincovňa od roku 1924. Jej používanie sa skončilo niekedy v 50. rokoch. Úplne presne by sa to dalo zistiť niekde v zákonníkoch alebo v zbierkach nariadení v súvislosti so zmenami zákonodarstva o puncovaní drahých kovov.

Editováno: 21.7.2017 12:43
0 0

Jednostranná plaketa Andrej Hlinka 1938 - Ihriský

Dobrý deň ,
poprosím o informáciu kolko kusov týchto plakiet bolo razených a v akých kovoch .
Viem že boli v prevedení striebro , bronz postriebrený , bronz .
Všetky v priemere 80mm a 50mm.
Z tejto série ( rovnaký , alebo podobný okraj ) existujú ešte plakety J.Tisa a M.R.Štefánika. Je u nich autor tiež V.Ihriský ?

ďakujem

Editováno: 17.8.2017 11:10
0 0

Re: Jednostranná plaketa Andrej Hlinka 1938 - Ihriský
Odpoveď na príspevok č. 10388

1numizmatik napsal:

Dobrý deň ,
poprosím o informáciu kolko kusov týchto plakiet bolo razených a v akých kovoch .
Viem že boli v prevedení striebro , bronz postriebrený , bronz .
Všetky v priemere 80mm a 50mm.
Z tejto série ( rovnaký , alebo podobný okraj ) existujú ešte plakety J.Tisa a M.R.Štefánika. Je u nich autor tiež V.Ihriský ?

ďakujem

Pokusim sa zistit odpoved.

0 0

Dobrý deň,
všimol som si, že z Emisného plánu na rok 2018 vypadla medaila “Patróni povolaní a remesiel”, končíte s touto sériou?
A ako to potom bude vyzerať s medailou pre rok 2017? Mala vyjsť koncom roka “Patróni povolaní a remesiel – Sv. Juraj”. Ponúknete ju ešte alebo je jej razba už zrušená?

Ďakujem.

Editováno: 3.1.2018 12:51

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 11417

Dobry den,
ano, seria patronov je uz ukoncena. Planujeme este vydat (oneskorene) poslednu medailu z roku 2017 a to bude vsetko.

Editováno: 11.1.2018 12:51
0 0

Dobry den,
prosim Vas chcel by som sa spytat na medaile prezidentov Kovaca, Schustera a Gasparovica v akých kovoch a nakladoch boli razene?

Dakujem

0 0

Dobrý den,

mohl bych prosím vědět kolik kusů této stříbrné medaile bylo raženo?
Děkuji za odpověď.
Popř. budu rád pokud k tomu někdo má nějaké bližší info.

0 0

Dobry den,
pokusim sa zistit nejake informacie.

0 0

Mincovňa sa nám tu odmlčala pred 2 mesiacmi a ja si dovolím mať nasledovnú jednoduchú otázku :

Kedy začnete znova používať pre novoemitované Ag zberateľské mince bubliny také aby v nich mince nekorodovali ?
Myslím že sa jedná o dosť závažný problém ktorý ešte len postupne prepukne do väčších rozmerov . Mám už aj signály z NBS že Vám reklamovali z tohto titulu mince s " hnedou patinou " . Ja osobne si prebalujem mince do starého typu bublín nakoľko som si urobil dostatočné zásoby , no som zvedavý čo budete robiť keď sa začnú množiť reklamácie na ich kvalitu .
Alebo je druhá možnosť že časť ľudí mávne rukou a prestane mince kupovať . Najskôr problém s bielymi bodkami …sem tam sa zjaví aj čierna …teraz problémové bubliny ktoré prepúšťajú vzduch …
Alebo sa mýlim , no rád by som poznal stanovisko producenta .

Ďakujem za odpoveď

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12183

Dobrý deň,
dovoľujeme si Vás informovať, že kvalitu plexi obalov riešime v spolupráci s Národnou bankou Slovenska už dlhšie. Baliť zberateľské mince do pôvodných obalov (rakúsky dodávateľ), ktoré sme používali niekoľko rokov a ktoré z hľadiska tesnosti a ochrany pred vonkajšími vplyvmi boli vyhovujúcejšie, sme po dohode s NBS prestali, z dôvodu, že na plexiobaloch sa vyskytovali vizuálne nedostatky (neopracované vtokové otvory), reklamácie ktorých rakúsky dodávateľ dlhodobo neuznával.
Z uvedeného dôvodu sme na základe žiadosti NBS, už viac ako pred rokom začali riešiť kvalitu plexiobalov, hľadaním iného renomovaného zahraničného dodávateľa. Rozhodli sme sa pre taliansku firmu Soncini, ktorá patrí medzi popredných európskych výrobcov plexiobalov. Plexiobaly od tohto výrobcu vyhovujú rozmerom slovenských zberateľských euromincí, ktoré razí Mincovňa Kremnica pre NBS. Z vizuálneho hľadiska a kvality čírosti a priehľadnosti materiálu sú plexiobaly vyhovujúcejšie a na základe zmluvy s NBS boli prvýkrát použité na balenie strieborných zberateľských mincí 10 eur, ktoré boli vydané s tematikou 1150. výročia uznania slovanského liturgického jazyka. Do rovnakých obalov boli zabalené aj strieborné mince s tematikou 300. výročie Adama Františka Kollára, ktorých emisia bola 13. marca 2018, a strieborné mince s tematikou 200. výročia plavby prvého parníka na Dunaji v Bratislave, ktorého emisia bola 22. mája 2018 (na týchto minciach sa doteraz Vami uvedený nedostatok neprejavil).
Problém s tesnosťou obalu a vplyvu ovzdušia, ktorý preniká do plexiobalu a môže spôsobovať stmavnutie strieborných mincí, o ktorom ste nás informovali, riešime. Aby sa na ďalších zberateľských minciach, ktorých razbu v súčasnosti realizujeme, uvedený problém nevyskytoval, po dohode s NBS, vkladáme obidve vyhotovenia strieborných mincí (vyhotovenie „proof“ aj bežné vyhotovenie) opätovne do plexiobalov od rakúskeho dodávateľa, ktorých tesnosť je vyhovujúca a dostatočne zabraňuje pôsobeniu vonkajších vplyvov na mince z drahých kovov, hoci sú kvalitatívne z hľadiska povrchového vzhľadu na nižšej úrovni v porovnaní s plexiobalmi od Soncini. Takto zabalené budú už strieborné zberateľské mince k 150. výročiu narodenia Dušana Samuela Jurkoviča, mince k 50. výročiu spontánneho odporu občanov proti vstupu spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy v auguste 1968 a k 100. výročiu vzniku Československej republiky.
Záverom Vás uisťujeme, že problematike kvality plexiobalov venuje Mincovňa Kremnica, š.p. mimoriadnu pozornosť a spoločne s Národnou bankou Slovenska hľadáme spôsoby, aby ochrana zberateľských mincí proti vplyvom vonkajšieho ovzdušia, ale aj po stránke estetickej aj z vizuálneho hľadiska bola čo najlepšia.

0 0

Otázka na mince z obdobia Slov. Rep. 1939-1945

Dobrý deň prajem Mincovňa Kremnica

S pokorou a mojou chabou znalosťou o minciach v oblasti Proba – Skúšobná razba a chyborazba, vás chcem poprosiť o informáciu, či máte v archívoch ( " alebo azda aj nejaký ten kus …" ) aj záznamy o možných skúškach či próbach aj také to niečo …
Mám v zbierke chyborazieb z obdobia 1 S.R. dve mince u ktorých, som si nie celkom istý o čo vlastne ide, na koľko sa mi za cca. 20 rokov nepodarilo zistiť s istotou, či to bola len chýba pri razeni alebo snáď to bola cielena razba. Totiž ide konkrétne o 10 halierov 1939 a 20 halierov Cuzn s vrúbkovanim na hrane. Vrúbky sú po celom obvode mincí jasné a viditeľné, no nie su pravidelne, miestami sa aj prekrývajú a krížia, že nejde o poškodenie po – razbe mincí, potvrdili a zhodli sa už viacerí numizmatici s ktorými spolupracujem.
Na ich odporúčanie, vás preto prosím o pomoc v tejto veci.
Ďakujem a s pozdravom Pier 80

0 0

Otázka na mince z obdobia Slov. Rep. 1939-1945

Dobrý deň prajem Mincovňa Kremnica

S pokorou a mojou chabou znalosťou o minciach v oblasti Proba – Skúšobná razba a chyborazba, vás chcem poprosiť o informáciu, či máte v archívoch ( " alebo azda aj nejaký ten kus …" ) aj záznamy o možných skúškach či próbach aj také to niečo …
Mám v zbierke chyborazieb z obdobia 1 S.R. dve mince u ktorých, som si nie celkom istý o čo vlastne ide, na koľko sa mi za cca. 20 rokov nepodarilo zistiť s istotou, či to bola len chýba pri razeni alebo snáď to bola cielena razba. Totiž ide konkrétne o 10 halierov 1939 a 20 halierov Cuzn s vrúbkovanim na hrane. Vrúbky sú po celom obvode mincí jasné a viditeľné, no nie su pravidelne, miestami sa aj prekrývajú a krížia, že nejde o poškodenie po – razbe mincí, potvrdili a zhodli sa už viacerí numizmatici s ktorými spolupracujem.
Na ich odporúčanie, vás preto prosím o pomoc v tejto veci.
Ďakujem a s pozdravom Pier 80

0 0

Re: Otázka na mince z obdobia Slov. Rep. 1939-1945
Odpoveď na príspevok č. 12315

Pier 80 napsal:

Dobrý deň prajem Mincovňa Kremnica

S pokorou a mojou chabou znalosťou o minciach v oblasti Proba – Skúšobná razba a chyborazba, vás chcem poprosiť o informáciu, či máte v archívoch ( " alebo azda aj nejaký ten kus …" ) aj záznamy o možných skúškach či próbach aj také to niečo …
Mám v zbierke chyborazieb z obdobia 1 S.R. dve mince u ktorých, som si nie celkom istý o čo vlastne ide, na koľko sa mi za cca. 20 rokov nepodarilo zistiť s istotou, či to bola len chýba pri razeni alebo snáď to bola cielena razba. Totiž ide konkrétne o 10 halierov 1939 a 20 halierov Cuzn s vrúbkovanim na hrane. Vrúbky sú po celom obvode mincí jasné a viditeľné, no nie su pravidelne, miestami sa aj prekrývajú a krížia, že nejde o poškodenie po – razbe mincí, potvrdili a zhodli sa už viacerí numizmatici s ktorými spolupracujem.
Na ich odporúčanie, vás preto prosím o pomoc v tejto veci.
Ďakujem a s pozdravom Pier 80

Dobry den,

poslite prosim otazku aj obrazky na sales@mint.sk

0 0

Dobrý podvečer, jsem zde nováček, se svým prvním příspěvkem, předem jsem omlouvám za možná chybné vložení otázky.
Již dříve zde zazněla otázka, na množství náklad medailove ražby 4 dukátů a 2 dukátů, jsem ražen s českého kovů, mincovny Kremnica. Mužů poprosit o připadne info.
Děkuji.

0 0

Bolo vyrazených 120 sad 2018 , v zložení 2,4 dukát a Ag medaila. K tomu ešte 108 ks 2 dukátu. Čiže 4 dukátov je 120 a 2 dukatov 228. Tieto údaje sú aj na certifikátoch k medailám.

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 12376

Děkuji za info.

Náhodou k nakladu prvorepublikovym ražbam z roku 1928 nějaké info.
Děkuji

0 0

Zberatelske mince na rok 2020

Dobry den,

v tychto dnoch si uz mozete rezervovat zberatelske mince na rok 2020, ako vzdy, cez nas rezervacny formular
www.mint.sk/…_reserve.php

  1. 10€ Slovenské národné divadlo – 100. výročie založenia (február 2020)
  2. 10€ Andrej Sládkovič – 200. výročie narodenia (marec 2020)
  3. 10€ Maximilián Hell – 300. výročie narodenia (máj 2020)
  4. 20€ Chránená krajinná oblasť Poľana (september 2020)
  5. 10€ Štefan Banič – 150. výročie narodenia (október 2020)
  6. 100€ Nitrianske knieža Svätopluk II. (november 2020)
0 0

Emisný plán Mincovne Kremnica 2020

http://go.sparkpostmail.com/…a1gEAAAlew~~

0 0

Re: Jsem ražen
Odpoveď na príspevok č. 703

Dobrý deň, ten mám aj ja a dokonca pozlátený :) Má niečo okolo 4g. Dozvedeli ste sa o ňom niečo nové ?

ďakujem vopred z odpoveď.

0 0

Ako ste videl odpoveď na moju otázku bola preskočená …išli na 704 , no myslím vzhľadom na ďalšie poznanie potrebujem foto a priemer :
numcoin@centrum.cz

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 14308

Dobrý deň,

Ďakujem za ochotu, požadované info som zaslal na email.

ďakujem

JP

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 713 )

Partneri

Reklama