Dnes je sobota 26.10.2024 - 13:58:31 16 užívateľov online - neprihlásený

Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva

Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva

Zdravím vás, kolegovia.
Túto tému som otvoril pre vás, aby sme spolu mohli ľahšie diskutovať o rímskych minciach. Ak by ste mali problém s identifikáciou mincí, tak rád pomôžem, ak to bude v mojich silách. Potrebujem len, aby ste s dotazom na konkrétnu mincu vložili čo najkvalitnejšiu fotografiu, pomohol by aj priemer, prípadne hmotnosť mince.

0 0

Pán kolega môžem poprosiť ak by ste vedel okomentovať , odfotil som to u známeho. Pre mňa je to zatiaľ pole neorané.

Editováno: 27.8.2016 14:11

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Zdravím Vás Sparky.
V prvom rade sa ospravedlňujem, že som nereagoval skôr, ale u mňa je to tak, že sa snažím víkendy a sviatky venovať rodine.
A teraz k veci: malo by ísť o medailón cisára menom Constans (337–350) – najmladšieho zo synov Constantina I. Katalóg RIC ho popisuje ako “ťažký strieborný miliarense” pod číslom RIC VIII aquileia 50. Miliarense mal ale hmotnosť asi 4,5g, ťažký miliarense 5–5,4g a tento náš má v popiske 12,05g, čo je takmer trojnásobok – tu už sa teda dá hovoriť o medailóne. Na averze máme možnosť vidieť portrét cisára s opisom FL IVL CONS-TANS PF AVG, reverz: VICTORIAE DD NN AVGG, *AQ, Viktória sedí na zbroji a drží štít s nápisom VOT X MVLT XV…
Značka mincovne *AQ nám prezrádza, že minca bola vyrazená v mincovni Aquileia, na severovýchode Talianska.
Rímske mince medailónového charakteru patria medzi veľmi vzácne razby, a ani táto nebude výnimkou – neostáva teda iné, len známemu pogratulovať ku skvelej minci.
Ešte link pre porovnanie: http://www.wildwinds.com/…I_050var.jpg

Editováno: 16.9.2016 13:05
0 0

Ďakujem za odpoveď .Keď som to vtedy u neho fotil tak mi spomínal že niekde v USA podľa neho bola táto minca vydražená za 50 000 USD . Neveril som .

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Ja by som tomu veril, ide skutočne o vzácnosť…nu­mizmatika ju pozná v cca 10 – 15 exemplároch na svete.

0 0

Tak už len teraz neprezradiť adresu kamaráta aj keby ma mučili!!!!

Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť , geniálni sa ich snažia nerobiť . " Albert Einstein"

0 0

Věděl by někdo určit přibližné období následující “mince” (dá-li se to tak nazvat):

Tessera – terakotová antická vstupenka do divadel, knihoven atd.

Díky :-).

0 0

Dobrý deň
Tomuto materiálu sa, bohužiaľ, vôbec nevenujem…moje chabé vedomosti o tessere začínajú a aj končia pri, inak veľmi sporadických, informáciách z netu.
Ak sa dá veriť tejto stránke : https://www.deamoneta.com/…/view/380/49 , tak tá Vaša bude tiež pochádzať z cca 3. stor. AD. :)

0 0

Díky za odkaz.
Mě to prostě jen zaujalo mít něco takového ve sbírce a taky si o tom něco přečíst že již v Římě měli takové vstupenky do divadel atd.

0 0

Dobrý deň pán kolega, môžem poprosiť o identifikáciu mince na foto? Pretože v tejto oblasti si nedovolím ani opatrne našľapovť po špičkách :-) Ďakujem pekne.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 7895

Dobrý deň
Tu ide o veľmi zaujímavú mincu …nemám k dispozícii parametre, ale myslím, že je to keltská tetradrachma, spadajúca pod zažité označenie “keltské mince bratislavského typu” – ľudovo Biatec.
Tieto mince majú okolo 17g a cca 23–27 mm.
O zvláštnosť ide preto, lebo averz(hlava) pochádza z razidla tetradrachmy typu “BUSU”, ale reverz je z tetradrachmy typu “FARIARIX”:
http://archaicwonder.tumblr.com/…is-extremely
https://www.acsearch.info/search.html?…
Neviem, či bola táto kombinácia už niekedy odborne opísaná, ale asi nie (ktovie, čo by na to povedala pani Kolníková?).

0 0

Re: Re:
Odpoveď na príspevok č. 7949

Veľmi pekne ďakujem.

0 0

Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 3925

Pán kolega môžem poprosiť ak by ste vedel okomentovať co to je ?

0 0

Re: Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 9737

Dobrý deň
Skúsim, možno sa mi to podarí, ale
identifikáciu mi veľmi sťažuje zlé otočenie fotiek. Poprosil by som, ak by bolo možné, pootočiť prvé foto o 180° a druhé o 90° proti smeru hodinových ručičiek. Ďakujem. Momentálne som dosť pracovne vyťažený, ale sľubujem, že sa onedlho ozvem.

0 0

Re: Re: Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 9744

Mate ich otocene

0 0

Re: Re: Re: Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 9746

Ďakujem za otočenie. :)
Ide o provinčnú razbu cisára Caracallu (212–217), Odessos – Thracia, kde opisy by mali znieť: AVT K M AVΡ CEVHΡOC ANTΩNEINOC, a reverz OΔHCCEITΩN, Varbanov 4373; Moushmov 1613, AMNG 2284.
http://www.wildwinds.com/…essos/t.html
Caracalla, Moushmov 1613.

0 0

Re: Re: Re: Re: Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 9752

Dakujem moc a este jedna otazka ma to nejaku hodnotu ? :)

0 0

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poradenstvo a identifikácia mincí rímskeho cisárstva
Odpoveď na príspevok č. 9753

…ono nejakú hodnotu má takmer všetko…tu, vzhľadom na chabú zachovalosť a excentricitu, by som cenu videl okolo 10–15€ (ale môže byť, že cenu vidím skreslene, ja totiž s mincami neobchodujem – snažím sa ich len študovať a niečo málo o minciach zistiť).

0 0

Dakujem moc :)

0 0

Identifikácia mince

Ahojte priatelia, kolegovia. Vie mi, prosím, niekto identifikovať túto mincu? Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek pomoc.

0 0

Dobrý deň
Rím Claudius II. 268 – 270
A: IMP C CLAVDIVS AVG
R: SALVS AVG

3 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 13519

Ďakujem veľmi pekne

0 0

Identifikácia mince

Pozdravujem Vás. Poprosil by som o možnú identifikáciu tejto mince, pokiaľ je to na jej stav možné, ďakujem.
(20mm)

0 0

Re: Identifikácia mince
Odpoveď na príspevok č. 14182

Dobrý deň, ide o AE antoninianus, panovník Aurelianus, IMP AVRELIANVS AVG / VIRT MILITVM, razený v Ríme. Ref.: RIC V-1, 056 Rome. http://www.wildwinds.com/…RIC_0056.jpg

2 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 743 )

Partneri

Reklama